EUR 24.495

USD 21.737

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.737

28. 11. 2018

Potvrzeno: Sdílení zaměstnanců mezi insolvenčními správci je v pořádku. A správci sdílí i provozovny

 

Nedávno schválená novela insolvenčního zákona potvrdila, že insolvenční správci mohou sdílet svůj vyškolený administrativní personál, který nedokáží pracovně vytížit na plný úvazek. Spolu s tím se jim daří také sdílet provozovny, ve kterých řeší s klienty jejich oddlužení. Tu zatím poslední umístili do Kolína, aby tak vyhověli místní poptávce. 


Sdílená provozovna, kterou mohou po zarezervování využívat insolvenční správci ze všech koutů republiky, a kterých je v ČR momentálně již devět, vznikla nedaleko vlakového nádraží v Kolíně. Právě svým umístěním potvrdila jednu z klíčových vlastností, tedy výbornou dopravní dostupnost. Sdílená provozovna je plně vybavená kancelář, která splňuje všechny právní náležitosti (např. označení či souhlas s umístěním) a insolvenční správce ji využívá pro jednání s dlužníky i následnou agendu. Jednou z hlavních výhod je právě to, že ani správce, ani dlužník nemusí jezdit daleko a vždy se mají kde sejít. Tuto mezeru na trhu vyplnila společnost Insolvence 2008 a. s.
Každá nově otevřená provozovna si své uživatele najde velmi rychle a usnadňuje tak dlužníkům komunikaci se svým insolvenčním správcem. Naše služby aktuálně využívá celá čtvrtina insolvenčních správců. Kromě vývoje software a pořádání konferencí a seminářů tedy můžeme insolvenčním správcům pomáhat i v tomto ohledu. Pro zadluženého člověka jsou výdaje na dopravu za svým správcem často zásadní položkou v rozpočtu, kterou nyní může ušetřit a tím se o něco přiblížit svému oddlužení,“ říká k otevření zatím poslední provozovny v Kolíně Mgr. Tomáš Valášek, výkonný ředitel společnosti Insolvence 2008 a. s.
Pro insolvenčního správce představuje sdílená provozovna i další výhody. Provozovnu využívá a její pronájem platí pouze tehdy, když má přidělený případ. Proti nákladům má tedy současně zajištěn i příjem. Všechny provozovny jsou vybaveny zasedací místností pro jednání s dlužníky a oddělenou kanceláří s tiskárnou, kopírkou a připojením na wi-fi. V úředních hodinách je v provozovně přítomný vyškolený administrativní pracovník, který řeší případné neohlášené návštěvy či přebírání pošty. Provozovny se nacházejí ve velkých městech a mají dobrou dostupnost veřejnou dopravou i autem. Sdílení je nejen trend, který se k nám v poslední době dostává ze zahraničí, ale v případě insolvenčních správců i ekonomická nutnost. Personál totiž většinou nedokáží vytěžovat na plný úvazek. Společnost Insolvence 2008 a. s. otevřela svou první sdílenou provozovnu v roce 2017. Všechny provozovny jsou permanentně využívány a společnost aktuálně hledá lokality pro umístění dalších. Nabízené objekty však musí mít dobrou dopravní dostupnost a tento faktor výběr pochopitelně ovlivňuje.
Tisková zpráva Insolvence 2008

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Exekuční a insolvenční srážky ze mzdy v roce 2021

Od ledna 2021 se opět mění exekuční a insolvenční srážky ze mzdy, a tak dlužníkům zůstane o trochu více. Je to jednak v důsledku navýšení jedné ze složek výpočtu tzv. nezabavitelné částky – normativních nákladů bydlení. Vliv má ale i zrušení superhrubé mzdy a navýšení slevy na poplatníky. Ty totiž vedou ke zvýšení čisté mzdy jako […]

Text: Veronika Hejná

04. 02. 2021

Oddlužení za tři roky

Tříleté oddlužení pro všechny?

Oddlužení by mohlo být pro všechny dostupné za pouhé tři roky, namísto stávajících pěti.  Krátce po oddlužovací novele z roku 2019 přichází vláda s dalším návrhem novely insolvenčního zákona. Předloha má do našeho právního řádu implementovat evropskou směrnici o restrukturalizaci a insolvenci.

Text: Veronika Hejná

18. 01. 2021

Jak požádat o oddlužení

Konec insolvenčních prázdnin: Jak na povolení oddlužení?

Insolvenční prázdniny, které přinesl dlužníkům tzv. Lex Covid Justice, skončily spolu s těmi letními. Zatímco do 31. srpna to nebylo možné, nyní již může věřitel na dlužníka podat insolvenční návrh. Jaké podmínky musí dlužník splnit, pokud chce požádat soud o povolení oddlužení?

Text: Veronika Hejná

04. 09. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *