EUR 24.430

USD 21.891

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.430

USD 21.891

29. 05. 2019

Praha láká investory do luxusního bydlení: Je levná a všude je blízko

 

Nízké ceny a strategická poloha města, odkud je blízko do Evropy, Ruska i Orientu. To jsou hlavní důvody, proč láká Praha investory do luxusního bydlení. Ti mají v hledáčku zejména byty v atraktivních lokalitách v centru města. Ve srovnání s jinými evropskými metropolemi je přitom Praha i několikanásobně levnější. 


Praha je pro zahraniční investory do bydlení mimořádně atraktivní. Má strategickou polohu ve středu Evropy a ze zdejšího letiště je blízko do Berlína, Vídně, Curychu, Paříže, Londýna, Moskvy nebo i na Blízký Východ. I z tohoto důvodu získává česká metropole na popularitě mezi zahraničními investory,“ uvedl Andreas von Schlik z realitní kanceláře Engel & Völkers. České hlavní město má podle něj velkou výhodu v zachovalém historickém centru. Pozitivní je i relativně stabilní politické prostředí, bezpečnost a rostoucí hospodářství země.

Ve Vídni a Berlíně dvakrát dráž. V Londýně třikrát

Při srovnání luxusních nemovitostí v Praze s okolními metropolemi lze předpokládat, že růst cen v hlavním městě bude pokračovat. Nyní činí cena jednoho metru čtverečního v Praze asi 11 až 12 tisíc euro. „Například ve Vídni jsme prodali byt při ceně 27 tisíc euro za metr čtvereční. Srovnatelné ceny jsou v Hamburku nebo v Berlíně. V Paříži se můžete dostat na 40 tisíc euro, v Londýně až na 100 tisíc euro za metr čtvereční,“ vysvětlil Andreas von Schlik.

Víceúrovňový penthouse o výměře čtrnáct set m2 se spa a vinným sklípkem

V hlavním městě České republiky lze najít investorsky velmi zajímavé nemovitosti. „Aktuálně mohu zmínit například víceúrovňový penthouse na Janáčkově nábřeží o celkové výměře čtrnáct set metrů čtverečních. K penthousu náleží osm parkovacích míst a výtahem je spojený se soukromým spa a vinným sklípkem v suterénu budovy,“ uvedl Andreas von Schlik. Jedná se o projekt společnosti Torino Praga Invest, která již v minulosti podobně exkluzivní projekty realizovala. „Tento víceúrovňový penthouse je bez pochyb top produktem na českém trhu a jedním z mála na trhu evropském, a současně kombinuje luxusní bydlení společně s jistou a jedinečnou investicí, “ dodal Andreas von Schlik.
Tisková zpráva Engel&Völkers

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Co je v dnešní době luxusní bydlení? Pro někoho smart home, pro jiného vlastní byt

Dříve bylo považováno za luxus zděné jádro v panelákovém bytě nebo dokonce barevná televize.  Doba se změnila a zděné jádro už nikoho nezaujme. Za luxus je momentálně považujeme třeba chytrou domácnost ovládanou přes mobil, kuchyňskou deska z černého mramoru, exkluzivní zimní zahradu, saunu nebo vlastní bazén.

Text: František Veselý

Foto: freeimages.com

19. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *