Středa 17. července. Svátek má Martina.

Přes 650 milionů investuje u Stříbra největší světový výrobce kancelářského vybavení

06.05.2014 10:05 Tisková zpráva:
„Příchod nových velkých investorů v poslední době potvrzuje, že české hospodářství oživuje. Potřebujeme nová pracovní místa, která dají práci lidem, kteří o ni v krizi přišli. Vidím na obzoru další významné projekty, pro které bude naše vláda vytvářet příznivé prostředí, kdy jasně říkáme, že příliv nových investic je naší prioritou,“ říká Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu.
Panattoni Park Stříbro tak v krátkém čase přilákal už druhého velkého investora; zhruba před měsícem zde ohlásil vytvoření několika set nových pracovních míst německý dodavatel pro automobilový průmysl společnost Ideal Automotive. „Park ve Stříbře patří k našim nejúspěšnějším nejen v České republice,“ potvrzuje zájem o park Pavel Sovička, generální ředitel společnosti Panattoni Europe Česká republiky.
Panattoni spolu s českou skupinou Accolade před nedávnem zajistili v sousedství parku další pozemky, na které se bude zóna rozšiřovat. „Příchod nových investorů je výsledkem toho, že jsme jim uměli nabídnout volné a perfektně připravené pozemky, kde můžou začít vyrábět do šesti až osmi měsíců od podpisu smlouvy,“ vysvětluje Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade. Kratina zároveň dodává, že díky investicím společností Steelcase a Ideal Automotive se stávající park prakticky zdvojnásobil, zvětšuje se o 60 000m2. 
Hejtman: výborná zpráva pro region
„Zájem o Plzeňský kraj mezi investory v poslední době výrazně stoupá a příliv nových firem nebo expanze těch stávajících se už úspěšně projevují i v tvorbě nových pracovních míst – nezaměstnanost v našem kraji klesla už dva měsíce po sobě,“ říká Václav Šlajs, hejtman Plzeňského kraje. „Nejvíc lidí bez práce je dlouhodobě právě na Tachovsku, takže rozvoj průmyslového parku u Stříbra je pro region výbornou zprávou,“ dodává Šlajs.
S tím souhlasí i Miroslav Nenutil, senátor za Tachovsko a Chebsko: „Největším problémem Stříbra je nezaměstnanost. Jako starosta jsem v minulosti pomáhal zakládat průmyslovou zónu, dnes se pro ni snažíme získávat nové investory. Je to práce na dlouhou dobu, ale výsledkem jsou stovky nových pracovních míst, které Tachovsku opravdu hodně pomáhají,“ říká Miroslav Nenutil.
„Těší nás, že se leader na nábytkářském trhu rozhodl pro Českou republiku. Investice společnosti Steelcase totiž představuje i příležitosti pro české dodavatele v nábytkářském průmyslu,“ říká Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest.
„Česká republika vždycky byla velmi investorsky atraktivní zemí díky zručným zaměstnancům nebo solidní dopravní síti. Právě teď jsme svědky toho, že se zájem o investice v Česku obnovuje s tím, jak evropská ekonomika začíná znovu pomalu růst a zdravé společnosti se připravují na očekávanou konjunkturu,“ říká Klára Fritsch, marketingová ředitelka Panattoni Europe Česká republika.
Steelcase
Společnost Steelcase je největším světovým výrobcem kancelářského nábytku. Působí i na českém trhu, a to už od roku 1993. Její nová česká provozovna ale bude vyrábět pro celý evropský trh a bude také jednou z jen pěti podobných závodů, které firma provozuje v regionu Evropy, Afriky a Středního východu. Po celém světě Steelcase zaměstnává 10 400 lidí a její tržby vloni dosáhly v přepočtu bezmála 60 miliard korun (3 miliardy dolarů). Firma zároveň výrazně investuje do výzkumu a vývoje, na který za poslední tři roky vynaložila v přepočtu dvě miliardy korun (přes 100 milionů dolarů). 
Panattoni Europe
Panattoni Europe nabízí v České republice a na Slovensku 14 průmyslových parků. Firma v posledních měsících společně s českou skupinou Accolade výrazně expandovala a rozšířila svoje portfolio průmyslových parků hned o pět nových lokalit ve strategických regionech jako je Mladá Boleslav, Kvasiny – Rychnov nad Kněžnou, Cheb, Aš nebo slovenské Krásno nad Kysucou. Panattoni Europe jen během posledních dvou let stavěla průmyslové areály v žatecké zóně Triangle, ve východních Čechách, středních Čechách nebo právě v parku u Stříbra. Jakmile se naplní plány jednotlivých investorů, vytvoří v České republice několik tisíc nových pracovních míst jak ve výrobní fázi, tak už při stavbě samotných průmyslových parků. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *