Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

20.02.2019 03:02 Tisková zpráva:

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.

Loňský ročník CSR projektu úvěrové společnosti PROFI CREDIT byl zaměřen na plnění přání nemocným či znevýhodněným dětem. Letos došlo k jeho rozšíření na podporu všech, kterým určitá bariéra brání v dosažení jejich konkrétních cílů v umění, sportu, nebo jiné oblasti lidské činnosti.

Ambasadorem Pro více úsměvů je paralympijský reprezentant a mnohonásobný medailista Martin Zvolánek. „Martina podporujeme již řadu let, a to nejen materiálně, ale i prostřednictvím častých přátelských setkání. Je inspirující vidět tu nezdolnou vůli, se kterou se i přes svůj handicap vrhá do dalšího tvrdého tréningu a radovat se z jeho vítězství v závodech“, uvádí Pavel Klema, ředitel PROFI CREDITu.

Do projektu se mohl přihlásit kdokoliv prostřednictvím formuláře na webové stránce. Nominovat bylo možné nejen sebe, ale třeba kamaráda nebo někoho ze svého okolí. Podmínkou bylo pouze natočení krátkého videa s příběhem talentu. Z desítek zaslaných žádostí pak komise složená ze zaměstnanců PROFI CREDITu vybrala pět, které bude podporovat v jejich rozvoji.

Podpořen tak bude nevidomý Pavel v cestě stát se špičkovým pianistou, zrakově handicapovaná dvojčata Tomáš a Martin v možnosti rozvíjet se ve vysněných uměleckých profesích, ze složitých sociálních poměrů pocházející Ladislav v kariéře trombonisty a Nikola v cestě za snem stát se závodnicí v parkurovém skákání.

Projekt Pro více úsměvů není založen pouze na poskytnutí jednorázového finančního daru. Jeho smyslem je dlouhodobá spolupráce s vybranými talenty založená na pravidelném setkávání se na akcích se zaměstnanci PROFI CREDITu, průběžné sledováním aktuálních výsledků, fandění na závodech či návštěvě koncertů.

„Nyní budeme všichni sledovat vývoj životních příběhů jednotlivých talentů. Nezáleží přitom tolik na tom, zda se jim podaří dané sny beze zbytku naplnit a dostat se až na úplný vrchol. Důležitější je, že možnost věnovat se koníčkům, které mají tak rádi, učiní jejich nelehkou cestu životem šťastnější“, dodává Pavel Klema.

Tisková zpráva PROFI CREDIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *