Pondělí 25. května. Svátek má Viola.

Prodej nových bytů v Praze letos v druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o 30 procent. Každý pátý prodaný byt si zákazníci pořídili u společnosti EKOSPOL!

08.07.2014 03:07 Tisková zpráva: EKOSPOL

Největší podíl na razantním nárůstu počtu prodaných nových bytů ve druhém čtvrtletí měla společnost EKOSPOL, která na jaře odstartovala mohutnou prodejní ofenzivu „700 bytů v 7 lokalitách“. Ze společných dat totiž vyplývá, že zhruba každý pátý prodaný byt v tomto období byl právě od EKOSPOLU a tato společnost tak s výrazným odstupem vévodí tuzemskému trhu rezidenčního developmentu. „Rychlost, se kterou prodáváme naše byty, je doslova raketová. Většinu našich projektů jsme vyprodali více než z poloviny jen pár týdnů po jejich uvedení na trh. Mám skoro obavu, abychom uspokojili všechny naše potenciální zákazníky,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL. „Čísla o prodejích nás těší o to více, že naše byty vyprodáváme dlouhou dobu před dokončením a bez použití jakýchkoliv slev, čímž se lišíme od našich konkurentů. Přitom v současné době je v Praze okolo dvou tisíc nových dlouhodobě neprodaných bytů, tedy takzvaných ležáků,“ dodává Evžen Korec.

clipboard0113

Za razantním růstem počtu prodaných bytů na jaře letošního roku stojí rovněž mimořádně příznivá situace na tuzemském hypotečním trhu, kdy banky nabízejí hypotéky s historicky nejnižšími úrokovými sazbami. „Z našich analýz též vyplývá, že narůstá i počet bytů koupených na investici. V současné době se tento podíl pohybuje okolo třiceti procent,“ říká Evžen Korec, který na tento trend zareagoval i tím, že letos na jaře napsal knihu „Co je v domě, není pro mě.“ Tato publikace, která je sumářem rad, jak správně a bezi rizika investovat do nemovitostí, se stala bestsellerem a měsíc od jejího vydání se prodaly tři tisíce kusů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *