Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

Program pro mladé – „Úvěr 150“ je opět otevřen

13.01.2014 02:01 Tisková zpráva: Státní fond rozvoje bydlení

Program je zvýhodněným úvěrem ve výši 150.000 Kč pro mladá manželství, případně samoživitelky či samoživitele, kteří pečují o nezletilé dítě či děti. Základní podmínkou je vlastnictví nebo spoluvlastnictví bytu či domu, a věk do 36 let, v případě manželů, pak nesmí přesáhnout věkovou hranici alespoň jeden z nich.

Otevřít tento program, jsme se rozhodli, neboť máme k dispozici volné finanční prostředky a podle zákona č. 218/2000 Sb., je musíme mít uloženy na účtech ČNB, které tím pádem nejsou nijak zúročeny. Struktura našeho rozpočtu umožňuje celkový objem prostředků rozložit na jednotlivé programy, podle potřeb a zájmu našich příjemců. Pro tento program tak v letošním roce můžeme uvolnit 300 mil. Kč, což představuje 2.000 žádostí.“ Uvedl k znovuotevření programu pro mladé, náměstek ministra pro místní rozvoj, Ing. Miroslav Kalous.

Mladí lidé si tak od dnešního dne mohou požádat o úvěr 150.000 Kč na opravy jak v bytě, tak rodinném domě za 2% ročně s fixací na dobu 10 let. Měsíční splátka je 1.380 Kč.

Využít program mohou např. na rozšíření bytu o další místnost, modernizaci koupelny či bytového jádra, ale také na dveře, podlahy, schodiště, ústřední topení nebo připojení domu k sítím – vodovod, plyn, kanalizace, elektřina apod. Úvěr lze využít také na zateplení, výměnu oken, venkovních žaluzií, střechy nebo garážových vrat.

S programem se v tomto objemu počítá i v každém dalším roce. Nejen, že Fond zhodnotí část volných prostředků, ale věřím, že i 2.000 spokojených mladých lidí, kteří si díky nám levně a za stabilních podmínek opraví své bydlení, jsou dobrým důvodem, proč i s menším rozpočtem tento program otevřít“, dodává náměstek ministra, pověřený řízením SFRB.

Podmínky programu, kompletní výčet oprav, které lze na úvěr použít a žádost jsou uvedeny na našich stránkách: www.sfrb.cz, žádosti je možné zasílat písemně na obě pracoviště SFRB – Praha 1, Dlouhá 13 nebo v Olomouci – Dolní náměstí 9.

Program není časově omezen, žádosti budou přijímány průběžně, do výše vyčerpání celkového objemu 300 mil. Kč. O stavu programu budeme na našich stránkách rovněž informovat prostřednictvím již známého “semaforu“. Doporučujeme zájemcům, aby se podrobně seznámili s podmínkami i požadovanými dokumenty, které budou k žádosti o úvěru potřebovat, předejdou tak vrácení žádosti pro neúplnost a vyhnou se případnému opakovanému podání.

Pozn.: v letech 2006 a 2007, kdy byl program otevřen, bylo poskytnuto 1,9 mld. Kč na více než 12.000 žádostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *