EUR 24.495

USD 21.400

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.400

28. 03. 2019

Projekt Bydlení Úvaly má zkolaudovánu 2. etapu se 46 byty a zahajuje přípravy na výstavbu 20 rodinných domů 3. etapy

 

Projekt Bydlení Úvaly, jehož investorem je společnost Arcona Capital, prošel v březnu úspěšnou kolaudací 2. etapy. 46 bytů bylo tři čtvrtě roku před kolaudací vyprodáno, v nabídce je v současné době 20 energeticky úsporných domů 3. etapy. 


„Velký zájem o byty 2. etapy nás potěšil a potvrzuje, že příměstské bydlení na dosah metropole zažívá renesanci a je o ně v posledních letech opět vzrůstající zájem,“ říká Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí. A dodává: „Kupující mají větší očekávání než před lety, je pro ně daleko důležitější občanská vybavenost a možnost vyžití v místě, což Úvaly nabízejí.“ Přímo v sousedství je OC Billa, v plánu je výstavba spádové základní školy na pozemcích, které investor poskytl městu Úvaly, okolí je protkáno turistickými a cyklistickými stezkami. „Neméně důležitá je i dobrá dopravní dostupnost. Stále více lidí využívá pro spojení s Prahou vlak, kterým dojedete z Úval do centra hlavního města za  25 minut, což je rychleji než z většiny okrajových částí Prahy metrem,“ vysvětluje Zbyněk Laube, ředitel developmentu a asset managementu ve společnosti Arcona Capital.
Nabídka dalších bytů v projektu bude předmětem plánované 4. etapy výstavby.
rozšíření portfolia o rodinné domy
Devět řadových domů, dva dvojdomy a devět samostatných domů o dispozičním řešení 3+kk a 5+kk s výměrou od 103 m² po 142 m² je součástí 3. etapy, jejíž výstavby by měla být zahájena v letních měsících, s předpokládaným termínem dokončení v roce 2020. „Domy 3. etapy produktově doplňují naše portfolio v Úvalech, a můžeme tak uspokojit poptávku po rodinném bydlení v této lokalitě,“ představuje třetí etapu projektu Odvárko. Ceny domů se v závislosti na jejich dispozici a velikosti pozemků pohybují v rozmezí od 7,095 mil. Kč do 9,345 mil. Kč včetně DPH a na rozdíl od mnoha jiných projektů na trhu je možné složit pouze 10% z celkové ceny, která bude doplacena až před předáním hotového domu.
Všechny domy budou postaveny v energetické třídě B, s důrazem na promyšlené a čisté dispozice a s použitím nadstandardních materiálů. „Klíčovými prvky řešení je orientace ke světovým stranám, stejně jako použití kvalitních materiálů a řízeného větrání vzduchotechnikou s rekuperací v každém domě,“ vysvětluje Michael Odvárko. Důležitým elementem v materiálové skladbě domů je vápenopískové zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin, zajišťující špičkovou tepelnou i zvukovou izolaci s přirozenou regulací vlhkosti a zároveň minimalizaci tloušťky nosné stěny.
Bydlení Úvaly – www.bydleniuvaly.cz
Základní informace o projektu – 3. etapa:
Investment manager                          Arcona Capital // www.arconacapital.com
architekt                                             Architekti Headhand s.r.o. // www.headhand.cz
lokalita                                                Hostín, Úvaly
počet bytů                                           20 rodinných domů v dispozicích 3+kk, 5+kk,
(103 m² – 142 m² s pozemky 259 m² – 487 m²)
zahájení prodeje                                 jaro 2019
zahájení výstavby                              léto 2019
prodejce                                             TopQReal // www.topqreal.cz, T 800 10 11 22,
info@bydleniuvaly.cz
Tisková zpráva Arcona Capital

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.7 Aktuální výše Hypoindexu

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%
Historie vývoje


Související články

Družstevní byty: Odlišnosti od osobního vlastnictví

V hledáčku kupujících jsou byty s předzahrádkou a chalupy

Foto: archiv redakce   Lidé chtějí ven. Tak by se dal nazvat aktuální trend i na realitním trhu. Roste zájem o byty s předzahrádkou a rekreační objekty. Byty s jakýmkoliv venkovním prostorem lákají běžné lidi, ale ne investory. Pro ně je to většinou práce navíc s menším ziskem.

Text: Monika Lukešová

15. 04. 2021

Družstevní byty: Odlišnosti od osobního vlastnictví

Realitní trh nejspíš ochladne, ale investicím do nemovitostí hrana nezvoní

Do nového roku mnoho lidí vkládalo velké naděje. Rozjezd je však při nejmenším rozpačitý. Ačkoliv loňský rok byl v oblasti hypotečních úvěrů rekordní, letos odborníci očekávají spíše ochlazení. Navíc podle dat Eurostatu se může zdát, že v České republice žijeme jako sardinky. Předpovídat budoucnost v jakékoliv oblasti je momentálně dost ošemetné. Vše ale ukazuje na […]

Text: Monika Lukešová

09. 02. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *