EUR 25.410

USD 21.683

REPO sazba ČNB 0.75 %

Inflace 4.1 %

EUR 25.410

USD 21.683

Text: Petr Zámečník

27. 03. 2018

Projekt Šárecký dvůr se představuje: spojení odkazu minulosti s nejvyššími standardy moderního bydlení

Developerská skupina Crestyl představuje jedinečný rezidenční projekt Šárecký dvůr v jedné z nejkrásnějších čtvrtí hlavního města — ve Vokovicích v Praze 6. Areál Šárecký dvůr je unikátní spojením architektonických prvků historické památky z 15. století s těmi nejvyššími standardy, které současné moderní bydlení nabízí. Atraktivní bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním v těsné blízkosti přírodní rezervace Divoká Šárka je přitom jen pár minut chůze od zastávky metra a umožňuje snadnou dostupnost jak do centra Prahy, tak na letiště. Nová rezidence Šárecký dvůr nabízí 51 prémiových bytů různých velikostí a dispozic, které budou připraveny k nastěhování již letos v srpnu. Jejich prodej byl nyní zahájen, výhradním prodejním partnerem je realitní kancelář Svoboda & Williams. 


„Naším cílem je nabízet byty ve všech částech Prahy, proto pokračujeme ve  strategii rozšiřování našeho rezidenčního portfolia do těch nejzajímavějších pražských lokalit. Společně s novým projektem Neugraf v Praze 5 na Smíchově se jedná o další unikátní rezidenční projekt, který perfektně zapadá do našeho portfolia – jak typově, tak svým standardem a jedinečnou adresou,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.
Crestyl - Šárecký dvůr
Rezidenční projekt Šárecký dvůr představuje vše, co si lze pod pojmem unikátní projekt na výjimečném místě představit. Jak už napovídá samotný název, dominantou rezidenčního areálu je dvůr s působivou barokní bránou, který je tvořen historickou panskou usedlostí z roku 1433 a pěti moderně pojatými rezidenčními vilami, které byly navrženy tak, aby nenarušovaly jedinečnost a charakter původního panského dvora. Barokní objekt disponuje sedmi velkolepými byty s architektonickými prvky typickými pro stavby tehdejší doby v kombinaci s elegancí moderního bydlení 21. století. Až třípodlažní byty historické zástavby disponují vzdušnými obývacími pokoji, klenutými stropy s originálními sloupy a mohutnými kamennými zdmi.
Historickou budovu doplňuje pětice moderních viladomů, ve kterých je umístěno celkem 44 nadčasově pojatých bytových jednotek s maximálně promyšlenými funkčními detaily, které dají budoucím majitelům možnost vytvořit si dokonalý a jejich vlastnímu vkusu odpovídající domov. Byty jsou dostupné v široké škále dispozic, od 2+kk až po 5+kk o rozloze od 68 m² až po 241 m² včetně rozlehlých mezonetů a reprezentativních penthousů s poutavým výhledem na zeleň Šáreckého údolí a klidnou hladinu vodní nádrže Džbán. Součástí dvoupodlažních duplexů jsou zase privátní zahrady. Ke každému bytu přísluší sklep a jedno parkovací stání v podzemních garážích, přičemž další stání lze dokoupit. Vybraná garážová místa jsou uzamykatelná a mají přípravu na dobíjení elektromobilu.
Od samého počátku výstavby byl kladen důraz na architektonické řešení areálu včetně propracovaného designu vnitřního a vnějšího vybavení společně s odpovídající zahradní architekturou. Koncepční řešení areálu a vzhled exteriérů je dílem mezinárodní architektonické kanceláře Bogle Architects. Za interiérem a dispozicemi bytů je zase podepsáno architektonické studio Chmelař architekti. Zahradní úpravy navrhli v ateliéru Šmídová Landscape Architects. Bezpečí a soukromí rezidentů zajišťuje velkorysá recepce, kamerový systém a zrekonstruovaná původní zeď, nyní památkově chráněná, která se vine kolem celého areálu. Přímo za zdí areálu jsou tenisové kurty, golfový klub i fitness. Hned za nimi láká k dlouhým procházkám i projížďkám na kole oblast protkaná sítí stezek, které se vinou podél Šáreckého potoka, po stráních a mezi skalními soutěskami Divoké Šárky. Umístění v žádané lokalitě Prahy 6 zaručuje nejen těsné spojení s přírodou, ale také blízkost důležitých dopravních tepen. Po Evropské třídě je snadno dostupný Pražský okruh a tunelem Blanka další části hlavního města. Letiště Václava Havla je pouhých deset minut jízdy. V docházkové vzdálenosti jsou – kromě zmíněného metra – také zastávky tramvají, autobusů a nádraží.
Tisková zpráva Crestyl

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Developerský fond

Celopražský developerský fond pro veřejné investice: Pomůže výstavbě nebo prodraží byty?

O celopražském fondu, do něhož by přispívali developeři podle velikosti a druhu projektů, se hovořilo již dříve. Poptávka po nových bytech stále neklesá, přitom ale výstavba bytů i kanceláří klade zvýšené nároky jak na občanskou vybavenost, tak na dopravní obslužnost. Podle Sdružení pro architekturu a rozvoj je nutné v hlavním městě vyjasnit roli města a pravidla […]

Text: Veronika Hejná

24. 02. 2020

Bytů na papíře je spousty. Ale kdo je postaví a pro koho?

V Praze je plánováno v developerských projektech s 50 a více byty celkem 22 387 nových bytů. Některé z nich se ještě nezačaly prodávat a jejich počet stále stoupá. Otázkou je, kdo a pro koho bude takové byty stavět. V Praze je totiž stále 2,5 tisíce dokončených a neprodaných bytů.

Text: Jiří Havelka

21. 08. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.