Pátek 19. července. Svátek má Čeněk.

Prologis podepsal smlouvu na výstavbu 31 000 metrů čtverečních pro e-commerce v Praze

05.11.2014 02:11 Tisková zpráva:

Mall.cz, online obchod nabízející spotřební zboží a elektroniku, se přesune do nové, plně přizpůsobené budovy vybavené mezipatry, galerií a moderními technologiemi vyrobenými na zakázku. Dalšími komponenty, které budou postaveny, je super plochá podlaha, pásové světlíky, systém monitorující spotřebu energie, klimatizace a venkovní rolety s elektrickým pohonem. Světlá výška místnosti bude 12,5 metrů.

 

„Prologis je nadšen, že může hrát klíčovou roli v rozvoji e-commerce v regionu,“ řekl Martin Polák, senior viceprezident a country manager společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko, „tato smlouva odráží nový trend, kdy e-commerce hledá specializované logistické budovy, aby uspokojila rostoucí poptávku po online prodeji zboží a služeb.“ 

 

Prologis Park Prague-Jirny sestává z prostor o rozloze 212 000 metrů čtverečních a má potenciál pro výstavbu dalších 120 000 metrů čtverečních. Park, který je v tuto chvíli z 97 procent pronajat, se nachází 20 kilometrů východně od Prahy a nabízí přímé spojení s dálnicí D11 umožňující efektivní distribuci na místní trhy a do sousedních zemí.  

 

„Naše rozhodnutí přestěhovat se do nového distribučního centra bylo založeno na předpokladu zvýšení ziskovosti a na potřebě zaručit našim zákazníkům včasné poskytování služeb,“ řekl Oldřich Petránek, ředitel mezinárodních operací společnosti Mall.cz, „potřebovali jsme prémiovou lokalitu a technicky velmi vyspělé distribuční centrum přizpůsobené našim požadavkům. Prologis Park Prague-Jirny nabízí obojí.“ 

Smlouvu zprostředkovala realitní agentura DTZ.

 

Prologis vlastní a spravuje v České republice a na Slovensku portfolio o rozloze více než 1,2 milionů metrů čtverečních logistických a distribučních prostor. Společnost je aktivní na pěti trzích v regionu (Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko) a s portfoliem o rozloze více než 4,1 milionů metrů čtverečních je Prologis vedoucím poskytovatelem distribučních zařízení ve střední a východní Evropě (k 30. září 2014).

 

O SPOLEČNOSTI PROLOGIS

Prologis, Inc. je globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí. K 30. září 2014 měla společnost Prologis podíl (ať již v podobě úplného vlastnictví, či jako společný investiční podnik) v nemovitostech a developerských projektech o celkové ploše zhruba 54 milionů metrů čtverečních ve 21 zemích. Společnost nemovitosti pronajímá více než 4 700 zákazníkům včetně výrobců, maloobchodníků, přepravců a třetích poskytovatelů logistických služeb. 

Informace v tomto dokumentu nejsou historickými fakty, nýbrž výhledovou prognózou podle § 27A zákona o cenných papírech (Securities Act) [USA] z roku 1933, ve znění pozdějších předpisů, a § 21E zákona o burze cenných papírů (Securities Exchange Act) [USA] z roku 1934, ve znění pozdějších předpisů. Tyto výhledové prognózy jsou založeny na aktuálních očekáváních, odhadech a předpovědích, týkajících se odvětví a trhů, na nichž společnost Prologis působí, jakož i na přesvědčení a předpokladech managementu. Tyto prognózy zahrnují faktor nejistoty, který může výrazně ovlivnit hospodářské výsledky společnosti Prologis. V případech výhledových prognóz, jež ze své povahy většinou nejsou historickým faktem, se obvykle vyskytují výrazy jako „očekává se“, „lze čekat“, „předpokládá se“, „zamýšlí“, „plánuje“, „pravděpodobně“, „odhaduje“ nebo varianty těchto slov či výrazy s obdobným významem. Veškerá konstatování týkající se námi předpokládaných budoucích provozních výsledků, událostí a vývoje – včetně konstatování týkajících se růstu nájmů a obsazenosti, developerské činnosti a změn prodejů či objemu příspěvku nemovitostí, dispozičních aktivit, obecných podmínek v zeměpisných oblastech, v nichž působíme, synergií, kterých lze dosáhnout na základě námi uskutečněných fúzí, nebo naší úvěrové a finanční pozice, naší schopnosti tvořit nové nemovitostní fondy nebo dostupnosti kapitálu ve stávajících či nových nemovitostních fondech – je třeba považovat za výhledové prognózy. Tyto prognózy nejsou zárukou budoucích výsledků a zahrnují určité riziko, míru nejistoty a předpoklady, které nelze vždy přesně předvídat. Přestože jsme upřímně přesvědčeni o tom, že očekávání uvedená v našich výhledových prognózách jsou založena na
rozumných předpokladech, nemůžeme poskytovat žádné záruky toho, že se naše očekávání skutečně naplní. Skutečný vývoj a výsledky se proto od našich výhledových prognóz a očekávání mohou výrazně lišit. Mezi faktory s potenciálním vlivem na skutečné výsledky patří například (avšak nikoliv výlučně): (i) vnitrostátní, mezinárodní, regionální a lokální hospodářské klima, (ii) změny na finančních trzích, vývoj úrokových sazeb a směnných kurzů, (iii) zvýšená či neočekávaná konkurence pro naše nemovitosti, (iv) rizika související s akvizicemi, dispozicemi a výstavbou nemovitostí, (v) udržování postavení a daňové struktury nemovitostní investiční společnosti (real estate investment trust – „REIT“), (vi) dostupnost financování a kapitálu, úroveň našich úvěrů a naše úvěruschopnost, (vii) rizika související s našimi investicemi do projektů a fondů, kde působíme v roli spoluinvestora, včetně naší schopnosti vytvářet takovéto nové projekty a fondy, (viii) riziko podnikání na mezinárodní úrovni, včetně kurzových rizik, (ix) environmentální nejistoty a rizika živelních pohrom a (x) další faktory uvedené společností Prologis ve zprávách pro [americkou] komisi pro burzu a cenné papíry v kapitole „Rizikové faktory“. Společnost Prologis není povinna výhledové prognózy uvedené v tomto dokumentu průběžně aktualizovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *