EUR 24.430

USD 21.891

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.430

USD 21.891

27. 03. 2019

Prologis staví v parku Prague-Airport druhou budovu na míru pro společnost CERVA GROUP

 

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil zahájení výstavby budovy na míru o celkové rozloze 9 817 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Airport pro společnost CERVA GROUP a.s., předního českého výrobce osobních ochranných pomůcek a pracovních oděvů. 


Jde o rozšíření již existující budovy 2A s celkovou plochou 32 032 metrů čtverečních. Budova 2B bude vybavena nejmodernějšími udržitelnými řešeními a po jejím dokončení na konci druhého čtvrtletí získá CERVA GROUP k dispozici celkem 41 849 metrů čtverečních plochy parku.
Expanze této budovy je poslední možnou výstavbou v rámci Prologis Park Prague-Airport. V parku se nachází pět budov, jak spekulativních, tak na míru, o celkové rozloze téměř 136 000 metrů čtverečních. Park je pronajat z 92 procent.
„Je to již něco málo přes pět let, co jsme začali s výstavbou Prologis Park Prague-Airport – a jeho vynikající lokalita spolu s prvotřídní kvalitou budov a zákaznického servisu vždy budily velký zájem společností, které chtěly a chtějí těchto výhod využít. Možností rozšíření prostor parku, jenž se stal jedním z nejlépe si vedoucích v našem českém portfoliu, rychle ubývá a my jsme rádi, že této výjimečné příležitosti využil náš stávající zákazník CERVA GROUP,“ říká Martin Baláž, viceprezident a country manager společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko.
„Získat vysoce kvalitní prostory v prémiových logistických lokalitách jako Prologis Park Prague-Airport je stále těžší a těžší. Ve spolupráci se společností Prologis, která je naším dlouhodobým partnerem, jsme ale našli dodatečné prostory v jenom z nejpoptávanějších logistických parků v regionu, jež nám umožnily pokrýt naše expanzní potřeby,“ uvádí Tomáš Míka, ředitel logistiky CERVA GROUP a.s.
Prologis Park Prague-Airport sousedí s dálnicí D6 na Exitu 7 pět minut od pražského letiště. Nabízí vynikající přístup k národním i mezinárodním obchodním cestám prostřednictvím dálnic D0, D5 a D1. Veřejná doprava, včetně autobusové zastávky v parku, zde zajišťuje spojení do Kladna a Prahy, stejně tak jako na vlakové nádraží.
Prologis je s více než 1,1 milionu metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v České republice (k 31. prosinci 2018).
Tisková zpráva Prologis

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Trendy – vysoká poptávka po rezidenčním bydlení, změny v prodeji a mylné vize o práci z domova

Situace na trhu s nemovitostmi přinesla v uplynulých dvou letech kvůli koronakrizi změny několika trendů. Změny se týkají rezidenčních i komerčních nemovitostí. Schůzky v souvislosti s nákupem nemovitosti totiž probíhají povětšinou online a na podpis smluvních dokumentů je potřeba více času. Navíc enormně vzrostla poptávka po rezidenčním bydlení a nemovitostech jako investici.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 01. 2022

Nových bytů se v Brně vloni prodalo nejvíce za posledních 13 let

Rezidenční trh v Brně zažil v uplynulém roce období plné extrémů. Prodalo se rekordní množství nových bytů od ekonomické krize – celkem 1192, a to i navzdory turbulentnímu vývoji hypotečních sazeb. Rekordní byly také investice kupujících do nových bytů. Celkem lidé za nové byty v Brně utratili více než 6,5 miliardy korun. Po dlouhé době se ovšem zlepšila […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 01. 2022

Komentář: ČR opět jedničkou ve zdražování bytů

V pátek zveřejněné výsledky vývoje cen bytů v jednotlivých zemích EU potvrdily, že růst cen bytů v ČR ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 zdejší byty v průměru podražily o 22 %. S takto vysokým nárůstem se ČR drží v čele celounijního žebříčku.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *