EUR 24.690

USD 25.440

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.690

USD 25.440

04. 03. 2019

0 komentářů

Prologis zahájil výstavbu nového parku na Slovensku

 

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil zahájení výstavby budovy na míru pro společnost CBA Slovakia na 6hektarovém pozemku v Žiaru nad Hronom v Banskobystrickém kraji na Slovensku. 


Dokončení budovy s celkovou plochou 21 000 metrů čtverečních, ústředního distribučního centra společnosti CBA, provozovatele prodejen a supermarketů na území celého Slovenska, je naplánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2019. Půjde o jediný objekt v novém parku Prologis Park Žiar.
Budova bude vybavena nejmodernějšími logistickými řešeními navrženými tak, aby splňovala náročné specifikace společnosti, jakou CBA je. Jelikož například podniká se zbožím podléhajícím rychlé zkáze, budou součástí interiéru chladicí prostory pro skladování chlazeného zboží. V rámci standardní nabídky společnost Prologis poskytne budova i LED osvětlení a inteligentní měřicí systémy umožňující dosáhnut nižší spotřeby energie a zvyšující efektivitu provozu.
„Poptávka po vysoce kvalitních budovách v dobře dostupných lokalitách, jako je právě Žiar, silně roste, což vede ke zvyšování nájmů na celém středním a západním Slovensku. Jsme potěšeni, že si CBA Slovakia pro svou distribuční centrálu vybrala náš nový park a důvěřuje naší schopnosti poskytovat veškerá požadovaná technologická řešení,“ říká Martin Stratov, ředitel pro development a leasing společnosti Prologis na Slovensku.
Prologis Park Žiar se nachází v Žiaru nad Hronom, 174 kilometrů severovýchodně od Bratislavy. Prostřednictvím dálnice R1 je přímo napojen na národní a mezinárodní silniční síť. Dálniční spojení nabízí rychlý a efektivní přístup do městských center jako Bratislava, Vídeň, Praha či Budapešť. Prvotřídní lokalita a dostupnost kvalifikované pracovní síly zde vytváří ideální podmínky pro centralizované logistické aktivity.
Prologis je s více než 1,6 milionu metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v České republice a na Slovensku (k 31. prosinci 2018).
Tisková zpráva Prologis

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Eva Hingarová: Hypotéky budou zdražovat, dostupnost bydlení ale ovlivní i ceny energií

Vyšší hypoteční sazby zatím dostupnost bydlení tolik nezhoršily. „Nesmíme ale zapomínat také na růst cen energií, potravin, služeb či stále rostoucích cen bytů,“ říká v rozhovoru Eva Hingarová, Head of Finance SFG holding a.s. s tím, že se i díky těmto nákladům může vlastní bydlení stát nedostupné i pro střední třídu.

Text: Jana Zámečníková

Foto: SFG holding a.s.

03. 11. 2021

hypotéky úrokové sazby růst

Porostou úrokové sazby setrvale?

Úrokové sazby aktuálně míří nahoru. Tedy alespoň v Česku. V roce 2018 ČNB zvyšovala úrokové sazby pětkrát. Poskočily jak sazby měnově-politické, tak sazby tržní. Ano, viditelně se jedná o růst sazeb úvěrových spíše než sazeb vkladových. Zatímco za dluh si zjevně připlatíte, vklad odměněn nebude.

Text: Monika Lukešová

11. 02. 2019

Slovensko zpřísní hypotéky. ČNB je přesto tvrdší

Slovenská národní banka (NBS) se rozhodla od 1. července 2018 zpřísnit hypotéky. Omezuje limity LTV a stoprocentní hypotéky definitivně končí. Zavádí i obávaný limit ukazatele celkového zadlužení žadatele k ročním příjmům (DTI). Není to ale tak horké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Česká národní banka (ČNB) chystá ještě tvrdší pravidla.

Text: Jana Zámečníková

31. 05. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.