Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Prologis získal v České republice akreditaci BREEAM „Excellent“ a stal se tak jedničkou ve střední a východní Evropě v uplatňování zelených opatření

26.10.2015 12:10 Tisková zpráva:

Jednotlivá hodnocení BREEAM:

  • BREEAM „Excellent“ pro Prologis Park Prague-Airport DC1, spekulativní distribuční budovu o rozloze
    30 000 metrů čtverečních

  • BREEAM „Excellent“ pro Prologis Park Prague-Jirny DC7, výrobní centrum o rozloze 12 350 metrů čtverečních postavené na míru pro Demoautoplast, poskytovatele služeb v automobilovém průmyslu

  • BREEAM „Very Good“ pro Prologis Park Prague-Airport DC2, budovu o rozloze 32 100 metrů čtverečních postavenou na míru pro společnost Červa, velkoobchodního dodavatele osobních ochranných pracovních prostředků

  • BREEAM „Good“ pro Prologis Park Prague-Jirny DC5, budovu o rozloze 31 730 metrů čtverečních postavenou na míru pro Mall.cz, online obchod se spotřebním zbožím a elektronikou

Výstavba těchto budov s sebou nesla přísná pravidla pro ochranu životního prostředí i samotných zaměstnanců. Firma ve všech čtyřech případech použila inovativní stavební materiály s nízkým dopadem na životní prostředí. Mezi takové řešení patří například vhodný systém vytápění, který šetří jak energii, tak náklady, s čímž stoupá ziskovost zákazníků.

„Naši zákazníci, kteří hledají možnosti výstavby nebo samotné pronájmy, vyžadují právě tato řešení. Preferují dlouhodobě efektivní náklady a minimální dopad na životní prostředí,“ řekl viceprezident projektového managementu Prologis pro střední a východní Evropu Balazs Bellak. „Fakt, že jsme obdrželi akreditace BREEAM a získali hodnocení Excellent jako jediní v České republice, opět potvrzuje, že Prologis plní svůj závazek dosáhnout nejvyšší kvality v oboru a zároveň se nám daří chránit životní prostředí,“ doplnil.

Generálním dodavatelem při výstavbě Prologis Park Prague-Airport DC2 a Prologis Park Prague-Jirny DC7 a DC5 byla společnost Goldbeck. HSF System plnil roli generálního dodavatele pro Prologis Park Prague-Airport DC1. ARCADIS CZ působil jako konzultant pro udržitelnost v případě všech čtyř projektů.

V současné době Prologis Park Prague-Airport sestává ze dvou budov, které se nacházejí na 33hektarovém pozemku s potenciálem pro další výstavbu až 63 000 metrů čtverečních. Park se nachází pouhých pět minut jízdy od pražského Letiště Václava Havla a poskytuje výborné spojení s národními i mezinárodními obchodními trasami vedoucími především po dálnici D5.

Prologis Park Prague-Jirny je moderní distribuční park, který se v současné době skládá z 266 000 metrů čtverečních distribučních prostor. Park s přímým napojením na dálnici D11 umožňuje efektivní distribuci do místních trhů i do sousedních zemí. Od Prahy je vzdálený 20 kilometrů východním směrem.

Prologis je s více než 952 000 metrů čtverečních logistických a průmyslových prostor jedním z předních poskytovatelů distribučních budov v České republice (k 30. září 2015).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *