Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Průzkum: Češi se nepoučili a hodlají se opět zadlužit

30.08.2016 02:08 Tisková zpráva:

To vyplývá z celorepublikového průzkumu, kterou si nechala zpracovat přesně po roce společnost Fair Credit. Dotazování se zúčastnilo přes 900 respondentů z celé České republiky. „Češi mají na konci prázdnin opět hluboko do kapsy. Utráceli více, než plánovali a i po roce české domácnosti přiznávají, že se budou muset zadlužit,“ uvedl Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti Fair Credit.

Každá třetí domácnost uvádí, že si bude muset vzít úvěr, aby překlenula září, kdy má domácnost zvýšené výdaje kvůli začátku školního roku. „Situace je letos o poznání lepší, neboť to nebude každá druhá domácnost, jako tomu bylo v roce 2015,“ dodal T. Konvička. 30 % dotázaných se bude snažit do poslední chvíle půjčku oddalovat, i přesto si myslí, že nakonec s rozpočtem nevyjdou.

Češi nejvíce utráceli opět za potraviny, které tvořily 35 % jejich výdajů. To je o 5 procentních bodů méně než loni. Naopak narostly výdaje za dopravu, které se zvýšily o 10 procentních bodů na 30 %, stejně tak i zábava, za kterou Češi utratili 25 % ze svých úspor. Oproti tomu se snížila útrata za kosmetiku (7 %) a ostatní (3 %). Přitom z potravin největší část tvořilo jídlo (55 %), alkohol (30 %) a tabák a tabákové výrobky (15 %).

Tisková zpráva: Fair Credit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *