Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Průzkum ČMSS: stavební spoření je stále častěji vnímáno jako vhodný produkt na zajištění stáří

08.02.2016 10:02 Tisková zpráva: Českomoravská stavební spořitelna

Z aktuálního průzkumu společnosti IBRS pro Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMSS) vyplývá, že stále více klientů vnímá stavební spoření jako vhodnou formu zajištění na penzi. Zatímco před dvěma lety považovalo stavební spoření za vhodný nástroj důchodového přilepšení jen 32 % dotázaných, v aktuálním průzkumu to bylo již 43 %.

„Stále více lidí si uvědomuje, že pro spokojené stáří bude vhodné mít i jiné zdroje než důchod od státu. Po neúspěchu 2. pilíře tak hledají další možnosti získání úspor a uvědomují si, že právě stavební spoření díky své bezpečnosti je vhodnou alternativou,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

Plných 43 % lidí tak stavební spoření označilo jako nejvhodnější produkt ke spoření na stáří. Nejvíce klientů podle očekávání za nejvhodnější považují penzijní připojištění (59 %), ostatní doporučované produkty už byly vnímány méně, např. investiční životní pojištění by zvolilo jen 30 % dotázaných a podílové fondy 26 % respondentů.

Sedm z 10 lidí si rovněž myslí, že stavební spoření má u nás budoucnost, takovou možnost volilo 71 % dotázaných. „Tato hodnota se v posledních letech výrazně nemění, potvrzuje to, že se celý sektor hodně stabilizoval a má na trhu v současné podobě velmi silné postavení,“ uzavřel Vladimír Staňura.

Průzkum realizovala agentura IBRS pro ČMSS v listopadu 2015 na vzorku 1000 respondentů z celé České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *