EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

28. 03. 2019

PSN umožní vstup dalších investorů do projektu Kotva

 

Obchodní dům Kotva v centru Prahy čeká zásadní rekonstrukce. Společnost PSN, majitel ikonické stavby ze 70. let minulého století, plánuje Kotvu přestavit na moderní obchodní dům světové úrovně. Rekonstrukce začne v příštím roce a potrvá přibližně 12 měsíců. 


PSN získala Kotvu v roce 2016 od irské konsolidační agentury NAMA. Poslední dva roky pracuje na podrobném obchodním konceptu, který má legendární stavbu přeměnit na moderní „department store“ a zařadit ji mezi nejprestižnější obchodní domy světových metropolí.
„Kotva bude jako jediné obchodní místo svého druhu v České republice udávat trend a tempo světové módy, kultury i životního stylu. Na přípravě nového konceptu jsme spolupracovali s profesionálním zahraničním týmem poradců, kteří mají zkušenosti z obchodních domů jako Selfridges v Londýně nebo TSUM a Tsvetnoy v Moskvě. Plánujeme, že v Kotvě umístíme více než 800 značek, mezi kterými je o Kotvu velký zájem, domluveni jsme již zhruba s polovinou z nich,“ potvrzuje CEO OD Kotva Marek Vavřina.
Aktuálně Kotva přináší i investiční příležitost. PSN plánuje otevřít prostor pro vstup dalším investorům až s 50% podílem na projektu. Hledáním finančního partnera pověřila společnost Deloitte.
„Jde o ojedinělou příležitost vstoupit do pokročilého projektu obnovy jedinečného a nejznámějšího obchodního domu v České republice. Očekáváme, že zhodnocení investice bude pro investory nadprůměrné,“ říká Miroslav Linhart, partner společnosti Deloitte.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

hluk rekonstrukce

Příliš hlučný lockdown: Jak se bránit hluku od sousedů a co je třeba před zahájením rekonstrukce?

Foto: Shutterstock Od začátku března je mnoho lidí uzavřeno ve svých bytech. Jaro a pokračující lockdown se zdá být ideálním časem na drobné stavební úpravy i rozsáhlejší rekonstrukce. Ty bývají spojené i s nepříjemným hlukem. Jaké má obyvatel bytu povinnosti vůči sousedům a jak se bránit, když už překračuje hranice?  

Text: Veronika Hejná

20. 04. 2021

Zlepší se brzy dostupnost nemovitostí

Ceny bytů rostou v Praze i v ostatních krajích. Nejvíce v Ostravě

Nemovitosti stále zdražují. Většinou byla rekordmanem Praha, teď se podle odborníků nejvyššího růstu cen bytů dočkala Ostrava. Zájem je jak o investiční byty, tak o byty k běžnému bydlení. Navíc rostou ceny jak u developerských projektů, tak u starších bytů.

Text: Monika Lukešová

03. 12. 2020

Stavební spoření: mýtus nebo fakt

Mýtus nebo fakt aneb Vyznáte se ve stavebku?

Stavební spoření zná skoro každý. Nepotřebuje na to mít rozsáhlé investiční portfolio a zkušeného finančního poradce. Ačkoliv se dá stavební spoření u nás uzavřít již od roku 1993, stále ho obestírají zažité mýty. Podíváme se alespoň na některé z nich.

Text: Monika Lukešová

06. 11. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.