Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Řekněte nám, jak se vám bydlí podle nových zákonů.

05.05.2014 01:05 Tisková zpráva: Státní fond rozvoje bydlení

Státní fond rozvoje bydlení od ledna 2014 spustil a provozuje informační platformu www.portalobydleni.cz.

Od stejného data se také změnila pravidla pro všechny obyvatele, díky změnám právních předpisů. Proto SFRB připravil dotazník, který se snaží zjistit reálné zkušenosti se zavedením nových právních změn: „Cílem dotazníku je získat informace o tom, které oblasti lidem dělají problémy a na Portálu o bydlení jim přinášet konkrétní rady pro řešení jejich situace“, uvádí ředitelka SFRB, Eva Helclová.

Diskuse o nové legislativě, která po 50 letech změnila život všem lidem je vedena jak mezi odbornou veřejností, tak i na úřední a vládní úrovni: „Zajímá nás a potřebujeme znát názor občanů, jen tak jim můžeme lépe poradit, jak některé problémy řešit. Důležité poznatky z nových právních předpisů přinesou také judikáty ze soudních řízení, ale ty můžeme čekat až v druhé polovině roku, proto budeme rádi, když se do dotazníku zapojí co nejvíce občanů“, uvádí k Dotazníku k NOZ a ZOK, náměstek ministryně pro místní rozvoj, pro územní a bytovou politiku, Petr Smrček.

Dotazník je dostupný na adrese: http://www.portalobydleni.cz/ankety-a-dotazniky/dotaznik-k-novemu-oz-a-zok/. Samotné vyplnění dotazníku není složité a nevyžaduje uvádění osobních údajů.

Dotazník má celkem 13 otázek, z nichž některé mají více možností odpovědí, což je u každého dotazu jasně uvedeno. U dvou otázek je nepovinná možnost připsat vlastní názor či zkušenost.

Vyplnění dotazníku nezabere více než 10 minut.

Dotazník bude k dispozici také na seminářích a akcích pořádaných ve spolupráci s Portálem: http://www.portalobydleni.cz/nastroje/kalendar-akce-sfrb-a-mmr/. Na dotazník je možné také odkázat i v dalších médiích a možnost jeho využití na svých informačních platformách umožní SFRB všem zájemcům. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *