EUR 24.550

USD 25.181

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.550

USD 25.181

14. 01. 2021

0 komentářů

Rekordní konec roku – MONETA hlásí mimořádný zájem o hypotéky

 

Velký zájem o hypotéky, který banka evidovala na konci třetího kvartálu 2020, nepolevil ani na sklonku roku. Objem sjednaných hypoték činil jenom za listopad loňského roku 5,4 miliardy korun. To znamená meziroční nárůst o 364 %. Stejně silný byl i prosinec. Ve dvanáctém měsíci bankéři Skupiny MONETA schválili hypotéky za 5,3 miliardy korun. Vysoký byl také podíl refinancování hypoték, který činil 47 %. 


„Velice si vážíme důvěry klientů, kterou vkládají do našich produktů v této době. Ukazuje se, že naše cenová politika, způsoby prodeje a online služby usnadňující sjednání hypoték dávají lidem smysl. Kromě peněz jim šetříme i čas,“ říká předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný. V roce 2016, kdy MONETA vstoupila na burzu, činil podíl banky na hypotékách v České republice pouhých 1,5 %. V současné době se pohybuje na úrovni 6,6 %. „Cílem Skupiny MONETA je minimálně desetiprocentní podíl na tuzemském hypotečním trhu,“ dodává Tomáš Spurný s tím, že tomu mají pomoci právě také digitální nástroje, které klientům urychlí a usnadní cestu k vlastnímu bydlení.
V listopadu MONETA začala s postupným on-line sjednáváním nových hypotečních úvěrů. „Konkrétní a časově garantovanou sazbu hypotéky klienti získávají v prostředí hypoteční kalkulačky na našich webových stránkách během několika kliknutí,“ popisuje online proces Tomáš Kostrhoun, senior manažer hypoték, Product & Marketing, MONETA Money Bank. Zájemce si pak s bankou vymění e-mailem potřebné dokumenty včetně návrhu smlouvy. Na pobočce pak probíhá jen samotný podpis smlouvy „Ještě v první polovině letošního roku chceme spustit on-line ocenění nemovitosti, skóring a digitální podpis,“ avizuje Matěj Novák, senior manažer hypoték a externí distribuce MONETA Money Bank, který stál u zrodu úspěšné a v Česku unikátní platformy pro refinancování hypoték Refinanso. Prostřednictvím té se po roce od spuštění uskutečňuje online více než jedna čtvrtina refinancovaných úvěrů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.