EUR 25.355

USD 21.641

REPO sazba ČNB 0.75 %

Inflace 4.1 %

EUR 25.355

USD 21.641

Text: Jana Zámečníková

14. 11. 2018

Rekreační nemovitosti na horách zdražily za tři roky o polovinu

Ceny rekreačních nemovitostí na tuzemských horách jsou v tuto chvíli až o 15 procent vyšší než ve stejném období loňského roku. Za poslední tři roky pak stouply až o polovinu. Největší růst cen zaznamenaly apartmány ve velkých a vyhlášených lyžařských střediscích, tedy ve Špindlerově Mlýně, Jánských  Lázních, Peci pod Sněžkou a Rokytnici nad Jizerou. 


„Dnešní ceny apartmánů ve Špindlerově Mlýně začínají na  100 tisících korunách za metr čtvereční. Nicméně u menších jednotek už padla i cena 200 tisíc korun za metr čtvereční, což odpovídá luxusním bytům v samém centru Prahy. Před třemi lety si nikdo neuměl takové částky představit,“ říká Jan Bareš, oblastní ředitel společnosti M&M Reality. Ceny horských rekreačních nemovitostí podle něho letos pokračovaly v trendu předešlých let. Směrem vzhůru je tlačí silná poptávka ze strany movité klientely, tedy cílové skupiny, která není limitována například přísnějšími podmínkami ohledně poskytování hypotečních úvěrů platnými od začátku října.
Podle údajů společnosti M&M Reality vzrostly ceny rekreačních nemovitostí v neoblíbenějších tuzemských lyžařských lokalitách, tedy  Špindlerově Mlýně, Jánských Lázních, Peci pod Sněžkou a Rokytnici nad Jizerou, v průměru o 10 až 15 procent za posledních 12 měsíců. „V horizontu uplynulých tří let pak ceny těchto nemovitostí narostly o 40 až 50 procent,“ konstatuje Jan Bareš.
Nejrychleji rostou ceny apartmánů s výbornou dostupností sjezdovek. Moderní apartmány jsou totiž komfortní jak pro kupující, tak následně i pro zájemce o krátkodobé pronájmy, což z těchto nemovitostí dělá i zajímavou investiční příležitost. 
„V blízkosti velkých skiareálů se dnes cena za noc v pěkném apartmánu běžně pohybuje okolo 1 000 korun za lůžko a noc, i když lze samozřejmě sehnat levnější i dražší ubytování,“ popisuje Jan Bareš. Vedle apartmánů jdou podle něho napříč českými horami na odbyt i klasické roubené chalupy nabízející osobité kouzlo. I ty je možné využít ke komerčním účelům.  „Například v okolí Rokytnice nad Jizerou lze zrekonstruovanou a kompletně zařízenou chalupu pronajímat až za 600 korun za osobu a noc,“ pokračuje Jan Bareš.
Pro příští rok předpovídají makléři společnosti M&M Reality další růst cen rekreačních horských nemovitostí, i když už o něco pozvolnější než doposud. „A stále se budou zvýrazňovat rozdíly mezi vyhlášenými středisky a periferiemi, stejně jako mezi horami a podhůřím. Předpokládám také, že se tento trh ještě více otevře velmi drahým a luxusním rekreačním nemovitostem, protože poptávka po nich rozhodně je,“ míní Jan Bareš. Hodnotu nemovitostí na horách podle něho také značně zvedají investice do rozvoje lyžařských areálů, ke kterým v posledních letech dochází.
­­­­­­­­­­­­­Společnost M&M Reality holding se zabývá zprostředkováním prodeje nemovitostí, pronájmem objektů a jejich správou a poskytuje i široké právní a finanční poradenství v oblasti realit. Dále zprostředkovává hypoteční úvěry, všechny typy pojištění a dodávky elektrické energie a plynu. Nakupuje investiční nemovitosti, zabývá se rekonstrukcemi a má svou silnou developerskou divizi, která se orientuje na výstavbu bytů v celé České republice.
Firma je lídrem na trhu, má více než 185 stabilních poboček po celé České republice (v současné době vzniká dalších 85 poboček ve spolupráci) a přes 2 500 aktivních makléřů, kteří procházejí náročným a vysoce propracovaným firemním školícím programem.
Spotřebitelé označili společnost M&M Reality nejdůvěryhodnější realitní kanceláří v Česku. Stalo se tak v rámci ankety o nejdůvěryhodnější značky na trhu pořádané agenturou ATOZ Marketing Services, a to už podruhé v řadě.
Tisková zpráva M&M Reality

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Ceny bytů raketově rostou a jen tak se nezastaví

Ceny nemovitostí v České republice raketově rostou. V rámci Evropské unie si Česko s meziročním nárůstem o 13,3 procenta drží dokonce prvenství. Přestože by tempo růstu mělo v příštím roce zbrzdit, poklesu se rozhodně nedočkáme. Proč?

Text: Jana Zámečníková

16. 10. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.