EUR 25.265

USD 23.707

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.707

18. 12. 2017

0 komentářů

Rok 2017 očima developera: Největší úspěch slaví developerské projekty v okrajových částech Prahy

 

Ceny bytů vzrostly za uplynulý rok téměř o 15 tisíc korun za metr čtvereční. Nejvíce bytů se poprvé v historii neprodalo v centru hlavního města. V centru města jsou nejen vysoké ceny, ale i složitá situace s územním plánem a povolováním staveb. Byty v pražském centru jsou pro střední třídu finančně nedostupné.

Loading



 


Nejvíce rodinných bytů se prodalo v okrajových částech Prahy na takzvaných mezipředměstích. Téměř tři čtvrtiny z celkového množství bytů prodaných v české metropoli se nachází právě v Praze 8, 9, 5, 4 a 10.
Developeři, kteří staví na okrajích větších měst a Prahy, hlásí extrémně úspěšný rok. „Ještě není konec roku a my máme již několik měsíců vyprodáno. Pro obyvatele Dolních Chaber v Praze 8 jsme postavili mateřskou školu a dokončili jsme komerční centrum Nové Chabry. Kapacita mateřské školy byla naplněna už v letošním školním roce a komerční centrum je zcela pronajaté. Spokojeným klientům jsme v roce 2017 předali celkem 112 bytů z další dokončené fáze rezidenčního komplexu Nové Chabry,“ zhodnotil s úsměvem uplynulý rok Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.
Nejvíce se prodalo rodinných bytů s dispozicí 3+kk a 4+kk. „Projekt v Nových Chabrech je navržen především pro rodiny s dětmi. I proto jsme věnovali tolik péče okolí a budeme v tom pokračovat i s další výstavbou. Mysleli jsme na dostatek parkovacích míst, obchody i volnočasové vyžití pro rodiče a děti. V současné době připravujeme stavbu dalších viladomů v Nových Chabrech, řekl Tal Grozner.
V centru Prahy se přitom prodává bytů stále méně. Lidé je kupují převážně jako investici. Roste obliba krátkodobých pronájmů. Přes služby, jako je například Airbnb, si pronajímatelé vydělají dvakrát až třikrát více než klasickým pronájmem. Kupující čím dál více zajímá blízkost přírody a kvalitní a dostupné služby v okolí bytu. Velkou roli hraje i dobrá dopravní dostupnost do centra města,“ doplnil Tal Grozner.
Česká ekonomika kvete a poptávka po nemovitostech je v letošním roce enormní. Lidé jsou ale při koupi bytu opatrní, potrpí si na kvalitu a splněné představy. „Tlak poptávky je veliký, s tím rostou i požadavky na kvalitu. Lidé o koupi přemýšlejí daleko více než dříve. Chtějí, aby bydlení přesně splňovalo jejich představy. Překvapivě přibyl zájem o parkovací stání, která prodáváme zvlášť a nejsou podmínkou při nákupu bytu,“ shrnul Tal Grozner.
Tisková zpráva: Star Group

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *