Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

ROUND HILL CAPITAL ROZŠIŘUJE SVÉ EVROPSKÉ PORTFOLIO NÁJEMNÍHO BYDLENÍ. AKVIZICÍ 3.263 BYTOVÝCH JEDNOTEK V HELSINKÁCH A NA JIHU ZEMĚ VSTOUPIL NA FINSKÝ TRH

04.06.2018 11:06 Tisková zpráva:

Round Hill Capital, globální realitní firma působící v oblasti investic, developmentu a asset managementu, rozšiřuje své působení na evropském kontinentu. Na finský trh společnost vstoupila v těchto dnech akvizicí 3.263 nájemních rezidenčních jednotek, které se nachází ve 106 bytových domech v Helsinkách, jejich okolí a finských regionech zejména na jihu země. Strategií Round Hill Capital je zvýšení hodnoty těchto nemovitostí kvalitním asset managementem a další expanze na tamějším realitním trhu.  

„Finsky realitní trh jsme průběžně sledovali několik let a nyní se podle našeho názoru vrací k dlouhodobě udržitelnému růstu. Specializujeme se na správu větších portfolií nájemních rezidenčních nemovitostí napříč Evropou: v hospodářsky silných metropolitních oblastech (jednu z našich posledních akvizic jsme uskutečnili ve Frankfurtu nad Mohanem) a dále v regionech, které úspěšně prošly ekonomickou transformací a které mají velký potenciál pro další růst (a proto jsme investovali do nájemního bydlení například na severní Moravě). Obdobně je složena i naše současná finská investice, kdy se část nově získaných nemovitostí nachází v Helsinkách a jejich bezprostředním okolí, a pak v menších městech především na jihu země. Kuriozitou je, že součástí našeho portfolia se stalo i 137 bytů v městě Rovaniemi, které leží na polárním kruhu v Laponsku a kde prý bydlí Santa Claus. Naším cílem je aktivní správa finského portfolia, dlouhodobé zvyšování jeho hodnoty, které chceme dosáhnout pravidelnou údržbou bytového fondu a kvalitními službami nájemníkům, a další expanze na finském trhu. Stejně postupujeme ve Velké Británii, Německu, Holandsku, České republice a v dalších zemích,“ uvádí Stan Kubáček, investiční ředitel Round Hill Capital pro Evropu.

Round Hill Capital působí od roku 2015 také v ČR. Spolu s americkou investiční společností Blackstone vlastní a spravuje portfolio 43 000 nájemních bytů v Moravskoslezském kraji, a to prostřednictvím své dceřiné firmy RESIDOMO. V dubnu 2018 Residomo nákupem 273 bytových jednotek rozšířilo své aktivity na Ostravsku a nově i v Olomouci. Firma zavedla řadu inovací, kterými zrychluje a zfektivňuje správu pronajímaných nemovitostí a zlepšuje služby svým nájemníkům; patří sem například v ČR zatím ojedinělý Senior asistent. Založila také Nadační fond RESIDOMO, ze kterého podporuje život místních komunit, ochranu beskydské přírody a rozvoj drobného podnikání. RESIDOMO sponzoruje řadu špičkových sportovních a kulturních akcí, které se na Ostravsku konají (festival Colours of Ostrava), dva hokejové kluby HC RESIDOMO Havířov a HC Vítkovice Ridera a mnohé jiné aktivity. V čele společnosti RESIDOMO stojí od listopadu 2017 Jan Rafaj, první viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Tisková zpráva: Round Hill Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *