Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

S jarem přichází i zvýšený zájem o půjčky na bydlení

03.03.2015 01:03 Tisková zpráva: ČSOB

„Začátek jara je ideálním obdobím pro vylepšení si vlastního bydlení, proto jsme se rozhodli klienty v jejich záměru podpořit a snížili jsme úrokové sazby u účelových půjček. Úrokové sazby tak začínají již na 4,9 % ročně a nabídku mohou využít jednotlivci, mladé rodiny nebo i starší lidé, zkrátka všichni, kteří se rozhodnou zvelebit si své bydlení,“ přibližuje zvýhodněné podmínky Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB. „Nová kuchyň, koupelna či obývací pokoj je tak pro klienta mnohem dostupnější a rádi bychom v něm vzbudili pocit, že i jeho bydlení si zaslouží změnu,“ dodává Richard Kotrlík. 

Nejčastějším důvodem sjednání půjčky na bydlení je rekonstrukce. V praxi jde především o zateplení domů, výměnu oken, nové topení a dále pak o rekonstrukci koupelen a kuchyňských linek. Půjčka na bydlení od ČSOB či Ery je na rekonstrukci a modernizaci domu, bytu nebo chalupy přímo určená. Na rozdíl od úvěrů ze stavebního spoření nemusí mít klient nic naspořeno předem a může si půjčit až 600 000 korun bez jakéhokoliv zajištění. Zároveň je unikátní v tom, že doložení účelu – tj. na co konkrétně prostředky klient využil, stačí bance doložit do 6 měsíců od poskytnutí půjčky. Určitou část půjčky mohou klienti využít i neúčelově – a to až 20 %, maximálně 60 000 korun. Výši splátek si každý zvolí dle vlastních možností a splácet může až 12 let. Půjčku je také možné kdykoliv předčasně splatit. 

Příklady, na co je možné využít účelovou půjčku na bydlení:

Rekonstrukce kuchyně: pokud potřebuje klient 150 000 korun na rekonstrukci kuchyně, může využít ČSOB Půjčku na lepší bydlení. Preferuje-li klient delší splatnost (12 let), jeho splátka může být již od 1 456 Kč měsíčně. 

Dílčí zateplení (výměna oken či dveří a zateplení fasády): 200 000 korun klient získá již od 1 890 Kč měsíčně při splatnosti 12 let. Pokud chce půjčku splatit rychleji, např. za 6 let, výše jeho měsíční splátky bude činit 3 258 Kč měsíčně. 

Klienti, kteří se rozhodli pořídit zcela nové bydlení a potřebují půjčit větší sumu, mohou také využít akční nabídky hypoték. Nyní ČSOB a Era nabízí garantovanou úrokovou sazbu 2,09 % pro hypotéku s 5letou dobou fixace a 70% poměrem výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti. Podmínkou je pojištění úvěru ČSOB Pojišťovnou (pojištění 2 ze 3) a inkaso splátky z ČSOB běžného účtu, příp. Era účtu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *