EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

05. 02. 2021

SAS rozšiřuje inovace prostřednictvím globálních hackathonů

 

Společnost SAS uspořádá v březnu velký mezinárodní hackathon NA GLOBÁLNÍ ÚROVNI, do kterého se mohou přihlásit odborníci z celého světa. Cílem bude s pomocí pokročilých analytických a dalších technologií a umělé inteligence hledat řešení pro výzvy, které přináší dnešní doba. Přihlášku do #HackinSAS hackathonu mohou podat jednotlivci i skupiny do 14. února 2021. 


„Uvědomujeme si, že se s hackathony roztrhl pytel. Ale rádi bychom nabídli možnost zapojit se do něčeho velkého. Účastníci našeho hackathonu budou hledat řešení velkých obchodních a humanitárních výzev, a to vše při experimentování s nejnovějšími analytickými a cloudovými softwary. Je jasné, že dnes se nikdo nenudí, ale věříme, že pokud dáme naší práci smysl v podobě řešení úlohy, která pomůže dalším lidem, můžeme se něčemu naučit a zároveň si každodenní práci zpestřit. Zajímavý aspekt také může být, že se můžete porovnat s dalšími týmy z celého světa. V SAS věříme, že zvědavost je srdcem lidského pokroku,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.
SAS hackathony jsou v technologickém světě dobře známé. Během hackathonu týmy účastníků spolupracují a soutěží o nalezení nejlepšího řešení obchodní nebo humanitární výzvy s využitím moderní technologie. SAS již dříve podporoval regionální hackathony. Nové globální hackathony shromáždí lidi z různých regionů, prostředí a úrovní dovedností, aby spolupracovali a vyvíjeli aplikace a řešení pomocí analytiky SAS, umělé inteligence, cloudu a open-source technologie. Vizí je umožnit všem zapojit se do řešení podnikání a nejpřesvědčivějších problémů společnosti.
V oblasti globálních humanitárních možností se hackathon zaměří například na boj proti pandemii a řešení změny klimatu. V podnikatelském sektoru to bude třeba na pomoc bankám při snižování podvodů nebo maloobchodu s vylepšováním zákaznické online zkušenosti. Prostřednictvím hackathonů mohou účastníci prozkoumat podnikatelské přístupy, navázat kontakt s dalšími inovátory a vyzkoušet nové a vznikající technologie, jako je SAS Viya®.
Hackathonové týmy budou vytvářet potenciálně životaschopné aplikace a produkty. Akce hackathonů SAS jsou výjimečnou možností, jak mohou všichni lidé se zájmem o analytiku, včetně zákazníků a technologických partnerů SAS, nezávislých vývojářů, studentů a začínajících podniků, využívat analytickou platformu SAS Viya běžící na Microsoft Azure k řešení obchodních a globálních výzev.
Samotný hackathon bude probíhat po celý březen. Finalisté budou vybráni v dubnu. Vyhlášení vítězů proběhne v květnu na globálním fóru Virtual SAS 2021. Registrace je k dispozici na adrese www.sas.com/sas/events/hack-in-sas/register.html.
Hackathon (také hack day nebo hackfest) je akce, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.