EUR 24.460

USD 23.992

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.460

USD 23.992

05. 02. 2021

0 komentářů

SAS rozšiřuje inovace prostřednictvím globálních hackathonů

 

Společnost SAS uspořádá v březnu velký mezinárodní hackathon NA GLOBÁLNÍ ÚROVNI, do kterého se mohou přihlásit odborníci z celého světa. Cílem bude s pomocí pokročilých analytických a dalších technologií a umělé inteligence hledat řešení pro výzvy, které přináší dnešní doba. Přihlášku do #HackinSAS hackathonu mohou podat jednotlivci i skupiny do 14. února 2021. 


„Uvědomujeme si, že se s hackathony roztrhl pytel. Ale rádi bychom nabídli možnost zapojit se do něčeho velkého. Účastníci našeho hackathonu budou hledat řešení velkých obchodních a humanitárních výzev, a to vše při experimentování s nejnovějšími analytickými a cloudovými softwary. Je jasné, že dnes se nikdo nenudí, ale věříme, že pokud dáme naší práci smysl v podobě řešení úlohy, která pomůže dalším lidem, můžeme se něčemu naučit a zároveň si každodenní práci zpestřit. Zajímavý aspekt také může být, že se můžete porovnat s dalšími týmy z celého světa. V SAS věříme, že zvědavost je srdcem lidského pokroku,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.
SAS hackathony jsou v technologickém světě dobře známé. Během hackathonu týmy účastníků spolupracují a soutěží o nalezení nejlepšího řešení obchodní nebo humanitární výzvy s využitím moderní technologie. SAS již dříve podporoval regionální hackathony. Nové globální hackathony shromáždí lidi z různých regionů, prostředí a úrovní dovedností, aby spolupracovali a vyvíjeli aplikace a řešení pomocí analytiky SAS, umělé inteligence, cloudu a open-source technologie. Vizí je umožnit všem zapojit se do řešení podnikání a nejpřesvědčivějších problémů společnosti.
V oblasti globálních humanitárních možností se hackathon zaměří například na boj proti pandemii a řešení změny klimatu. V podnikatelském sektoru to bude třeba na pomoc bankám při snižování podvodů nebo maloobchodu s vylepšováním zákaznické online zkušenosti. Prostřednictvím hackathonů mohou účastníci prozkoumat podnikatelské přístupy, navázat kontakt s dalšími inovátory a vyzkoušet nové a vznikající technologie, jako je SAS Viya®.
Hackathonové týmy budou vytvářet potenciálně životaschopné aplikace a produkty. Akce hackathonů SAS jsou výjimečnou možností, jak mohou všichni lidé se zájmem o analytiku, včetně zákazníků a technologických partnerů SAS, nezávislých vývojářů, studentů a začínajících podniků, využívat analytickou platformu SAS Viya běžící na Microsoft Azure k řešení obchodních a globálních výzev.
Samotný hackathon bude probíhat po celý březen. Finalisté budou vybráni v dubnu. Vyhlášení vítězů proběhne v květnu na globálním fóru Virtual SAS 2021. Registrace je k dispozici na adrese www.sas.com/sas/events/hack-in-sas/register.html.
Hackathon (také hack day nebo hackfest) je akce, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Bydlení bude dále zdražovat. I kvůli podfinancovaným fondům oprav

Měsíční náklady potřebné k bydlení neustále rostou, například zálohy na energie se jen v posledním roce zvýšily hned několikrát. Trochu stranou doposud stály odvody do SVJ u bytových domů. Stávající pravidelné platby ale často nezohledňují nárůst nákladů nebo cen nutných i plánovaných stavebních úprav.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022

Nebude-li ruský plyn, nebude realitní bublina

Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle včera zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.