EUR 24.495

USD 21.737

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.737

16. 04. 2019

Sdružení pro architekturu a rozvoj v prestižní Ročence české architektury 2017 – 2018

 

Devatenáctý svazek ročenky, která si klade za cíl podávat zprávu o současné situaci a vývoji v architektonickém oboru, ocenil vznik Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR). Autoři prestižní Ročenky české architektury 2017 – 2018, pokřtěné začátkem dubna, vyjádřili naději, že SAR bude i v letošním roce pokračovat v pořádání konferencí, odborných setkání a nastolování témat, která se dotýkají města, urbanismu a architektury. Můžeme je ubezpečit, že ano. 


Začátkem roku 2018 byl založen spolek s nadějným názvem „Sdružení pro architekturu a rozvoj“ (SAR). Nová platforma si dala ještě popisnější a naléhavější podtitul „Společný hlas odborníků pro kvalitní architekturu a pozitivní rozvoj“ a cíl má nemalý: pomoci odblokovat stav českého stavebního rozvoje, který neváhá nazývat paralýzou.
Mezi zakládajícími členy „myšlenkové kádě“ najdeme podle autorů ročenky zvučná jména – z architektů na prvním místě Josefa Pleskota, který se podobných podniků účastní výjimečně, a tak mu dodává skutečnou důvěryhodnost. Spoluzakladatelem je rezidenční stavitel Dušan Kunovský,“ uvádí Ročenka.
Autoři Ročenky vyzdvihli, že sdružení vedle aktivní účasti na debatě ve veřejném a mediálním prostoru, v roce 2018 uspořádalo sérii programově a dramaturgicky zajímavých konferencí a setkání. Události s provokativními názvy jako „Potřebuje Praha moderní architekturu? A chceme výškové stavby?“ nebo „Jak vyřešit krizi dostupného bydlení v Praze?“ měly hojnou a reprezentativní účast z celé republiky i za zahraničí, a to v panelech i v publiku. Volně tak navázaly na přínosný cyklus urbanistických konferencí a diskusí pořádaný v roce 2017 spolkem „Člověk a prostor“.
„Budeme doufat, že v roce 2019 budou následovat další konference, informačně nasycené, představující široké zastoupení kvalifikovaných názorů a umožňující debatu s otevřenou myslí. Právě společenský aspekt všech odborných setkání je nakonec to nejvíc, co je možné pro územní plánování, urbanismus i pro samotnou architekturu udělat,“ vyjádřili naději autoři Ročenky.
Můžeme autory Ročenky ubezpečit, že sdružení neztrácí elán a bude tomu tak i nadále. Na konci března uspořádalo sdružení Summit architektury a rozvoje, kde kromě představitelů státní správy a samosprávy vystoupily i světové hvězdy architektury jako Sou Fujimoto, Ian Ritchie nebo Eva Jiřičná. Světoví architekti vnesli do našich domácích pokroků, stagnací a problémů tak potřebný pohled z jiné perspektivy.  Další summit opět se zahraniční účastí se uskuteční 26. září. Během roku také plánuje sdružení sezvat dvakrát politiky, odborníky a zástupce podnikatelů a veřejnosti k diskusnímu fóru nad tématy rozvoje města, která se jich hluboce dotýkají.
Tisková zpráva SAR

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *