EUR 25.735

USD 22.178

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.735

USD 22.178

07. 05. 2015

Subjekty:
SOLUS

Sdružení SOLUS má nové vedení, ve funkci předsedy Rady sdružení byl potvrzen Luděk Čermák

 


 

Předsedou Rady sdružení SOLUS byl potvrzen Ing. Luděk Čermák, MBA, obchodní ředitel společnosti ESSOX, který je ve funkci předsedy Rady sdružení SOLUS již od roku 2007. Pod vedením Luďka Čermáka dosáhlo sdružení SOLUS celé řady významných úspěchů:

  • prohloubilo spolupráci s ekonomickými sektory, které jsou unikátním zdrojem informací právě v registrech SOLUS a tím zvyšují jejich přidanou hodnotu (např. mezi členy sdružení SOLUS je již 10 společností ze sektoru telekomunikačních služeb);

  • spustilo další čtyři nové registry, které významně zvyšují ochranu klientů a zlepšují schopnost členských společností řídit riziko u poskytovaných služeb, včetně možnosti ověřit si kvalitu zprostředkovatelů;

  • spustilo službu SMS Výpis, která umožňuje spotřebitelům jednoduše a rychle ověřit, zda nemají u některé členské společnosti závazek po splatnosti, nebo zda byla již informace o úhradě jejich závazku do Registru FO zanesena (více na www.SMSvypis.cz).

REKLAMA

Ve funkci místopředsedy Rady sdružení byl potvrzen Marek Novotný ze společnosti O2 Czech Republic. Novými místopředsedy byli zvoleni Silvie Lécot ze společnosti CETELEM ČR a Michal Bláha z Komerční banky.

„Nové vedení sdružení SOLUS bude i nadále podporovat největší přínos registrů klientských informací, kterým je prevence. Zájmem žádné solidní společnosti není řešit s klientem nesplácené závazky, proto raději investujeme do prověření platební schopnosti klienta v registru a snažíme se prostřednictvím sdružení SOLUS klienty vzdělávat, aby sami poznali, jak vysoké závazky mohou se svými příjmy přijmout. O tom je ostatně princip odpovědného úvěrování, který SOLUS a jeho 46 členských společností důsledně naplňují,“ uvedl při svém zvolení Luděk Čermák.

Sdružení SOLUS sdružuje aktuálně 46 společností, které se svojí činností snaží omezovat další zadlužování osob, které již své aktuální závazky nejsou schopny splácet. 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Mám záznam v registru. Je to problém?

Každý dlužník s bankovním či nebankovním úvěrem u seriózní instituce má záznam. Ale jen pro neplatiče je to problém. Jak se do kterého registru dostanete a jak si poradit s negativním záznamem?

Text: Jiří Havelka

19. 07. 2016

Do registru dlužníků se dostanete snadno. Nemusíte o tom ani vědět

Když si berete například spotřebitelský nebo hypoteční úvěr, ocitne se rázem v pozitivním registru dlužníků. Do něj se dostanete, i když o jakoukoli půjčku požádáte a nebude vám vyhověno. Může se ale stát, že se do registru dlužníků dostanete, aniž byste o tom věděli. V registru dlužníků sdružení SOLUS je momentálně 880 tisíc fyzických osob, které dohromady dluží přes 46 miliard korun.

Text: Jiří Havelka

24. 04. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.