EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

07. 07. 2015

Se začátkem prázdnin přibývá vloupání i krádeží

 


 

 „Dle policejních statistik dochází ke krádežím kol na volných prostranstvích, kdy jsou kola nejčastěji volně opřena o zeď, lavičku, nebo sloup veřejného osvětlení. Zloději však kradou jízdní kola i z nezabezpečených sklepů, garáží nebo balkónů,“ říká Michaela Reichertová, Policie ČR. „Vzhledem k tomu, že jsou v dnešní době jízdní kola dražší a je o ně větší zájem, stávají se častěji cílem zlodějů i organizovaných skupin. Nejčastější krádeže kol jsou zaznamenávány v období letní sezóny, a to v kteroukoliv denní nebo noční hodinu,“ dodává.

Častější investice do dražších kol potvrzuje i Ivan Pavlíček ze společnosti Next, která se specializuje na zabezpečení bytů a objektů: „Značná část obyvatel si uvědomuje hodnotu svého kola a místo ve sklepě či garáži jej uchovává ve svém bytě. Pokud ovšem nemají zabezpečení v kvalitních bezpečnostních dveřích, není to pro zloděje žádná překážka navíc.

Účinným zabezpečením jízdních kol může být také identifikační systém Datatag. Jedná se o jednoduchou moderní identifikační technologii, která trvale označí majetek a umožní tak policii okamžitou akci. Označení je téměř neviditelné, jedná se o mikrotečku s unikátním číselným kódem, který nelze smazat ani změnit a na kolo se dá umístit na několik různých míst a částí. Policie pak dokáže během pár minut zjistit, kde se bicykl či jeho část právě nachází. To potvrzuje i poškozený pan Jan K., kterému bylo v Praze zcizeno nové jízdní kolo v hodnotě 23 tisíc korun. „Kolo mi ukradli ze zamčené garáže v noci, když jsme s rodinou spali. Do garáže se dostali pootevřeným oknem, kam vlezli po žebříku, který si vzali u našeho zahradního domku.“ Poškozený pan Jan K. měl kolo označené systémem Datatag, díky kterému Policie ČR identifikovala, kde se kolo nachází a po několika týdnech jej dostal zpět. „Když mi volala policistka, že mé kolo našli, nevěřil jsem. Očipování kola mi zařídil bratr jako překvapení, když mi jej byl vyzvednout na prodejně. Bez něj bych o kolo s největší pravděpodobností přišel.“

Garáže, stejně jako sklepy, se stávají častým terčem zlodějů, protože jejich zabezpečení lze většinou snadno překonat. „Prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, proto je nezbytné chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická čidla na vratech, pohybové čidlo v prostoru garáže a to vše napojit na domovní alarm. Ideální je i kamerový dohled. U sklepních či suterénních prostor pak volte kvalitní bezpečnostní dveře minimálně do vstupu oddělujícího chodbu od sklepních kójí. V samotných kójích může být praktické zabudování pevných ocelových ok do sklepní podlahy, které se hodí třeba k uzamykání kola lankovým zámkem, sedlo je nejlépe demontovat. Jestliže má sklepní místnost okna, je nutné tyto stavební otvory zajistit bezpečnostní mříží nebo fólií,“ uzavírá Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT, odborník na zabezpečení domácností.

Tisková zpráva NEXT

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Prázdniny skončily. Zloději se z bytů přesouvají na chalupy

Zdroj: Pixabay.com V letních měsících většina lidí nechává alespoň na nějaký čas svůj domov bez dozoru. Špatně zabezpečený byt či dům je pak skoro pozvánka pro zloděje. Se zhoršujícím se počasím se pak lidé z dovolených, chat a chalup vrací zpět do měst a do hledáčku zlodějů se dostávají opuštěné rekreační objekty.

Text: Monika Lukešová

14. 09. 2021

Poučení z tornáda – pojistěte se a zkontrolujte si starou pojistku

Foto: Shutterstock Tornádo na jižní Moravě z minulého týdne překvapilo svoji silou. Záběry zdemolovaných domů, poničených střech a zlikvidovaných vinic máme stále v živé paměti. Stát s nápravou škod určitě pomůže, a to i jednotlivým postiženým rodinám. Škody určitě budou hradit i pojišťovny. Otázkou ale je, zda a jak se lze proti škodám způsobeným tornádem […]

Text: Milan Vodička

01. 07. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.