Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Skladovat doma elektřinu? O PowerWall je obrovský zájem

04.05.2016 12:05 Tisková zpráva:

Teprve před rokem představila Tesla Motors, která se specializuje především na výrobu elektromobilů, nový koncept pro skladování elektřiny pro domácí potřebu – PowerWall. Její předobjednávky na začátku května minulého roku činily až 38 tisíc jednotek. Investice do obnovitelných zdrojů, které se stávají čím dál tím více zajímavou komoditou, tak nacházejí další odbytiště právě v podobě PowerWall.

Designová baterie s názvem PowerWall je v prodeji od loňského května ve Spojených státech, její postupné rozšíření do Austrálie, kde právě probíhá solární revoluce, se tak na sklonku minulého roku stalo jedním z největších odbytišť. Tesla si je vědoma, že trh s jejími produkty je řádově větší, než pro elektromobily, proto ze spuštění továrny v Nevadě budou profitovat i domácí baterie. To se pravděpodobně podepíše i na její ceně. Ta v této době dosahuje řádově tisíce dolarů. Letos by zároveň mělo dojít k dokončení certifikace produktu pro evropský trh, a tak i k dalšímu nárůstu spotřebitelů.  

S příchodem PowerWallu do Evropy se dá očekávat i zájem ze strany českých spotřebitelů. A to především od těch, kteří již v současné době směřují své finance do energeticky úsporných a nenáročných staveb. Česká legislativa a s ní celý energetický koncept sice ještě není připraven na zásadní změny v pojetí energie z obnovitelných zdrojů, přesto PowerWall může být elegantním řešením pro některé alternativní spotřebitele.  

Podle webových stránek https://www.teslamotors.com/powerwallje dnes možné  zakoupit PowerWall s kapacitou 6.4 kWh za 3 000 USD. Tento výkon umožňuje vyprání dvou praček prádla a připojení ledničky na jeden den. Za tuto cenu získáte hotový produkt s desetiletou zárukou a s očekávanou životností 15 let. To zatím žádná konkurence nenabízí. Tesla tedy opět posouvá hranice domácího využití baterií.

Filip Doskočil, obchodní a marketingový ředitel Green Victory Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *