Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Skupina ESSOX v roce 2017 razantně rostla, objem nově poskytnutých úvěrů zvýšila o 20 % na 7,7 miliardy korun

08.03.2018 10:03 Tisková zpráva:

V roce 2017 uzavřela skupina ESSOX s klienty víc než 86 tisíc smluv v celkovém objemu takřka 7,7 miliardy korun. Meziročně tak vzrostl objem financování o 20 %. Významný růst zájmu o finanční služby zaznamenal ESSOX v segmentu financování motocyklů (meziroční objem +38 %), v neznačkovém financování ojetých automobilů (+27 %) a nových vozidel (+23 %). Dvouciferným tempem 20 % rostl i zájem o značkové financování vozů Peugeot a Citroën.

„Pro ESSOX byl z hlediska objemu financování uplynulý rok tím nejúspěšnějším v historii. Sázka na kvalitní podporu prodejců automobilů a úpravu produktů tak, aby byly v každém detailu transparentní a srozumitelné pro spotřebitele, se nám vyplatila,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka skupiny ESSOX.

Nejrychleji rostl ESSOX v oblasti značkového i neznačkového financování automobilů. Tento výsledek je ovlivněn akvizicí PSA FINANCE v ČR a na Slovensku v červenci 2016. Skupina ESSOX profinancovala v roce 2017 nákup takřka 22 tisíc motorových vozidel. V oblasti značkového financování automobilů Peugeot a Citroën poskytla skupina ESSOX financování v objemu 1,2 miliardy Kč v České republice (meziročně +22 %) a 0,6 miliardy Kč na Slovensku (meziročně +18 %). Nejčastěji financovanými vozy prostřednictvím značkového financování se staly Citroën C3 u značky Citroën a Peugeot 2008 u automobilky Peugeot.

Držitelé kreditních karet uskutečnili roce 2017 transakce v celkovém objemu 1,4 miliardy Kč (meziročně +18 %). A o čtvrtinu se zvýšil počet nově aktivovaných kreditních karet.

ESSOX zůstal i nadále silným hráčem v oblasti financování spotřebního zboží. V tomto segmentu uzavřela společnost vloni 55 tisíc smluv v celkovém objemu 1,2 miliardy Kč (meziročně +11 %).

„V roce 2017 jsme těžili z  chuti spotřebitelů investovat do dražších a kvalitnějších výrobků s lepšími technickými parametry. Růst ekonomiky a rekordně nízká nezaměstnanost podpořila chuť spotřebitelů utrácet a taky sebedůvěru podnikatelů při obnově vozového parku,“ dodala Jana Hanušová.

Chuť spotřebitelů utrácet potvrdil i lednový výzkum agentury IPSOS provedený exkluzivně pro ESSOX. Půjčku si podle jeho výsledků v roce 2018 plánuje vzít 45 % občanů ČR. Nejčastěji by si dotázaní byli ochotni půjčit na financování nákupu nemovitosti (49 % dotázaných), na financování automobilu (27 % dotázaných) a na ostatní investice do bydlení a nemovitostí (24 % dotázaných).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *