EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

09. 01. 2020

Slovenský developer CRESCO REAL ESTATE modernizuje v Praze další budovu

 

Praha 9. ledna 2020 – Největší slovenský rezidenční developer CRESCO REAL ESTATE začal v Praze obnovovat další, v pořadí již druhou administrativní budovu. Po bývalé centrále výrobce svítidel TESLA v Holešovicích začal investor ve stejné lokalitě revitalizovat dvacetiletou budovu Metropolitan. 


Administrativní budova Metropolitan již neodpovídala současným požadavkům na moderní a energeticky nenáročné kancelářské prostory. Naším cílem je budovu nejen modernizovat, ale především ji zpříjemnit našim stávajícím i budoucím nájemníkům. Realizace projektu přinese zvýšení úspory energií, dispoziční změny, zlepšení pracovního i klientského komfortu. Věříme, že po dokončení rekonstrukce, které je naplánováno na jaro 2020, bude budova Metropolitan schopna konkurovat i novostavbám nejen v Holešovicích,“ prozrazuje Jan Krnáč, výkonný ředitel CRESCO REAL ESTATE.
V budově se sedmi nadzemními podlažími s celkovou pronajímatelnou plochou 4 500 m2 a dvěma podzemními podlažími je aktuálně pronajatých již přes 80 % kanceláří. Cílem modernizace, která je naplánována pro zachování bezproblémového provozu do několika fází, je kromě dispozičních změn a energetických úspor, zejména celkové zkvalitnění pracovního prostředí.
Developer jako první spustil rekonstrukci sociálních zařízení v celé budově a výměnu chladicí jednotky za úspornější s lepšími technologickými parametry. Ve druhé etapě proběhne modernizace přízemí budovy včetně moderní recepce, jehož návrh připravilo pražské architektonické studio SOA architekti. Novým vstupním portálem získá interiér vstupní recepce a lobby reprezentativní charakter pro neformální setkání s klienty i obchodními partnery.
Náš návrh tyto prostory propojuje, zjednodušuje a aplikací moderních povrchů i celkově zkvalitňuje,“ prozrazuje o redesignu vstupních prostor architekt Ondřej Laciga z ateliéru SOA architekti a dodává: „Společnost CRESCO REAL ESTATE nás překvapila pozitivním přístupem k odvážnému návrhu a následnou důvěrou k práci architekta.“
V rámci renesance cyklistiky v Praze má projekt u vjezdu do podzemních garáží novou kolárnu se zázemím a sprchou. Parkování kol bude dostupné přímo z ulice bez nutnosti překonávat schody. Rekonstrukcí projdou i dvě podlaží podzemních garáží s kapacitou 100 parkovacích míst. Kromě výměny svítidel za úspornější LED osvětlení přibydou v garážích i nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola.
V létě tohoto roku spustil slovenský developer CRESCO REAL ESTATE v Praze přeměnu i bývalé centrály výrobce svítidel Tesla na moderní kancelářské prostory v industriálním stylu. Projekt UNIQ Tesla vrátí život klasické budově a přispěje k povznesení jedné z rychle se rozvíjejících pražských čtvrtí Holešovice.
Budova se sedmi nadzemními a jedním podzemním podlažím přinese 11 tisíc čtverečních metrů celkové podlahové plochy. Projekt UNIQ Tesla přinese inspirativní pracovní prostředí pro moderní profesionály, které podpoří jejich spokojenost a kreativitu. Originální firemní prostředí v živé lokalitě je jedním z efektivních způsobů přilákání talentovaných mladých lidí. Autorem návrhu je renomovaný ateliér Bogle Architects, který stojí i za architekturou dalších projektů CRESCO REAL ESTATE – jako například bratislavské butikový administrativní budovy UNIQ Staroměstská i prémiového bytového domu UNIQ Majakovského v české metropoli.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.