EUR 24.550

USD 25.181

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.550

USD 25.181

09. 01. 2020

0 komentářů

Slovenský developer CRESCO REAL ESTATE modernizuje v Praze další budovu

 

Praha 9. ledna 2020 – Největší slovenský rezidenční developer CRESCO REAL ESTATE začal v Praze obnovovat další, v pořadí již druhou administrativní budovu. Po bývalé centrále výrobce svítidel TESLA v Holešovicích začal investor ve stejné lokalitě revitalizovat dvacetiletou budovu Metropolitan. 


Administrativní budova Metropolitan již neodpovídala současným požadavkům na moderní a energeticky nenáročné kancelářské prostory. Naším cílem je budovu nejen modernizovat, ale především ji zpříjemnit našim stávajícím i budoucím nájemníkům. Realizace projektu přinese zvýšení úspory energií, dispoziční změny, zlepšení pracovního i klientského komfortu. Věříme, že po dokončení rekonstrukce, které je naplánováno na jaro 2020, bude budova Metropolitan schopna konkurovat i novostavbám nejen v Holešovicích,“ prozrazuje Jan Krnáč, výkonný ředitel CRESCO REAL ESTATE.
V budově se sedmi nadzemními podlažími s celkovou pronajímatelnou plochou 4 500 m2 a dvěma podzemními podlažími je aktuálně pronajatých již přes 80 % kanceláří. Cílem modernizace, která je naplánována pro zachování bezproblémového provozu do několika fází, je kromě dispozičních změn a energetických úspor, zejména celkové zkvalitnění pracovního prostředí.
Developer jako první spustil rekonstrukci sociálních zařízení v celé budově a výměnu chladicí jednotky za úspornější s lepšími technologickými parametry. Ve druhé etapě proběhne modernizace přízemí budovy včetně moderní recepce, jehož návrh připravilo pražské architektonické studio SOA architekti. Novým vstupním portálem získá interiér vstupní recepce a lobby reprezentativní charakter pro neformální setkání s klienty i obchodními partnery.
Náš návrh tyto prostory propojuje, zjednodušuje a aplikací moderních povrchů i celkově zkvalitňuje,“ prozrazuje o redesignu vstupních prostor architekt Ondřej Laciga z ateliéru SOA architekti a dodává: „Společnost CRESCO REAL ESTATE nás překvapila pozitivním přístupem k odvážnému návrhu a následnou důvěrou k práci architekta.“
V rámci renesance cyklistiky v Praze má projekt u vjezdu do podzemních garáží novou kolárnu se zázemím a sprchou. Parkování kol bude dostupné přímo z ulice bez nutnosti překonávat schody. Rekonstrukcí projdou i dvě podlaží podzemních garáží s kapacitou 100 parkovacích míst. Kromě výměny svítidel za úspornější LED osvětlení přibydou v garážích i nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola.
V létě tohoto roku spustil slovenský developer CRESCO REAL ESTATE v Praze přeměnu i bývalé centrály výrobce svítidel Tesla na moderní kancelářské prostory v industriálním stylu. Projekt UNIQ Tesla vrátí život klasické budově a přispěje k povznesení jedné z rychle se rozvíjejících pražských čtvrtí Holešovice.
Budova se sedmi nadzemními a jedním podzemním podlažím přinese 11 tisíc čtverečních metrů celkové podlahové plochy. Projekt UNIQ Tesla přinese inspirativní pracovní prostředí pro moderní profesionály, které podpoří jejich spokojenost a kreativitu. Originální firemní prostředí v živé lokalitě je jedním z efektivních způsobů přilákání talentovaných mladých lidí. Autorem návrhu je renomovaný ateliér Bogle Architects, který stojí i za architekturou dalších projektů CRESCO REAL ESTATE – jako například bratislavské butikový administrativní budovy UNIQ Staroměstská i prémiového bytového domu UNIQ Majakovského v české metropoli.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.