Úterý 25. června. Svátek má Ivan.

Společnost JRD pronikla do TOP 10 rezidenčních developerů

03.03.2016 10:03 Tisková zpráva:

Již podle pololetní studie firem Deloitte a Hyposervis, podílejících se na portálu www.cenovamapa.org[1], se JRD umístila na 10. místě s odhadovanými tržbami přes 300 mil. Kč. Přesnost těchto analýz potvrdily reálné výsledky společnosti, neboť za celý rok 2015 zrealizovala prodeje v objemu 605 mil. Kč, což je 18% nárůst oproti 513 mil. Kč v již tak úspěšném roce 2014. Počet prodaných bytů zvýšila o 25 % na celkových 133 jednotek. „Minulý rok byl pro nás velmi příznivý. Další zvýšení počtu prodaných bytů a tržeb nás posunulo do nejsilnější desítky rezidenčních developerů. Tento posun nás těší a je nejen naším úspěchem, ale i důkazem vzrůstající popularity úsporných bytů v České republice,“ říká majitel JRD Jan Řežáb a dodává: „Naše projekty navíc vyprodáváme z více než 90 % ještě před kolaudací. Velký zájem registrujeme i o projekty v přípravě, u nichž zaznamenáváme i 70% vyprodanost při oficiálním zahájení prodeje.“ Celkový optimismus trhu ovlivňoval loni pozitivní vývoj ekonomické situace a velmi nízké sazby hypoték. Zájemci o zdravé a úsporné bydlení ocenili také vysoký standard provedení projektů JRD, který je nezávisle kontrolovaný inspektory nemovitostí ze společnosti Bytecheck.

Klienti i odborná veřejnost pasivní výstavbu oceňují

Developer si zakládá na výstavbě kvalitních staveb nejvyšších energetických standardů, které nabízí za ceny srovnatelné s cenami běžných bytů v dané lokalitě. Nové projekty JRD však v loňském roce neoslovily jen klienty, ale také odborníky na energeticky úspornou a environmentálně šetrnou výstavbu. Park Hloubětín triumfoval v kategorii Projekty posledního ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt. V Ecocity Malešice, vítězném projektu předloňské soutěže BEFFA 2014, se konalo několik odborných exkurzí. A uznání si vydobyla i celá společnost JRD. Tu nominovala Česká rada pro šetrné budovy do evropské části letošního ročníku mezinárodní soutěže WorldGBC Leadership Awards jako příkladnou firmu, jež se věnuje environmentálně šetrné výstavbě a pro kterou je trvale udržitelné stavění základní myšlenkou jejího podnikání.

Masivní akvizice – nové byty v atraktivních pražských lokalitách a první mimopražský projekt JRD

Od komorních nízkoenergetických domů se JRD za 13 let svého působení na tuzemském trhu posunula k rozsáhlým pasivním projektům. V minulém roce představila návrh prvního energeticky aktivního bytového domu, který vyrobí více energie, než spotřebuje, a na jehož přípravě nyní intenzivně pracuje. Letos plánuje vstoupit na mimopražský trh. Její nový projekt vyroste v malebné lokalitě na okraji Touškova u Plzně. „Tento projekt je pro nás v mnoha směrech jedinečný. Dosud jsme se orientovali výhradně na bytové domy, výjimku tvořil pouze komorní projekt Vily Diamantica, a všechny jsme stavěli v Praze. Nyní je to vůbec poprvé, kdy vstupujeme na mimopražský trh,“ uvádí Jan Řežáb. Kromě výstavby v Touškově má letos developer v plánu zahájit několik nových projektů v Praze. Jedná se o třetí fázi Ecocity Malešice, Viladomy Semmering na okraji Prokopského údolí nebo luxusní komorní projekt na Praze 5. V přípravě jsou rovněž projekty v Praze 4 – Libuši a projekt Rezidence Červený dvůr na Praze 10 – Strašnicích, kde již JRD několik komorních projektů postavila. „Naším cílem je budovat zdravé, úsporné a ekologicky přínosné stavby. Rovněž v budoucnu se plánujeme orientovat převážně na pražský trh, na kterém již máme zajištěné projekty na téměř 8 let dopředu. Když se ovšem objeví zajímavá mimopražská příležitost, jakou je pro nás Touškov, rádi se do ní pustíme,“ doplňuje Jan Řežáb.

[1] Zdroj: Cenová mapa prodejních cen, zveřejněno ve studii společnosti Deloitte, str. 7 (https://edu.deloitte.cz/Upload/Brochures/PDF/smart/SmartConstruction_15podzim_CZ.pdf)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *