Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Společnost MAXIMA REALITY a její úspěšný rok 2015

03.02.2016 06:02 Tisková zpráva:

Rok 2015 & MAXIMA REALITY v číslech: 

  • Více než tisíc uzavřených obchodních případů.

  • 32 % meziroční nárůst počtu realizovaných transakcí

  • 38% meziroční růst hodnoty realizovaných obchodů

  • 46 % nárůst v oblasti prodejů rodinných domů.

  • Hodnota prodaných nemovitostí byla přes 2,039 miliardy korun.

Úspěšný rok 2015

„V roce 2015 uzavřela společnost MAXIMA REALITY přes jeden tisíc obchodních případů. Překonali jsme naše původní plány a hodnota prodaných nemovitostí přesáhla 2 miliardy korun,“ říká Vladimír Zuzák, ředitel společnosti MAXIMA REALITY. Dodává, že mezi hlavní důvody, které pomohly k nárůstu tržeb, patří vedle zlepšující se ekonomické i finanční situace českých spotřebitelů a stále výhodných hypoték, i fakt, že pro mnohé zákazníky je nákup nemovitosti stále jednou z nejlepších forem investice s cílem zhodnotit svůj vlastní majetek. 

V meziročním srovnání MAXIMA prodala o 46 % rodinných domů více, u bytů byl nárůst o 11 %. Celkově MAXIMA celkově v roce 2015 uzavřela 1.027 obchodních případů. „Potvrdilo se nám, že investice do odborníků, kteří jsou specialisté na jednotlivé procesy a kroky, kterými se prochází při prodeji či koupi nemovitosti byla správným krokem. Jeden samostatný makléř nemůže zvládnout veškeré úkony sám, protože obchodování s nemovitostmi vyžaduje profesionální i etický přístup. Je to cesta, po které jsme se vydali a která nám přináší úspěch,“ říká jednatel MAXIMA REALITY Vladimír Zuzák. 

Tržby společnosti MAXIMA REALITY, měřeny nominální hodnotou prodaných nemovitostí, meziročně vzrostly o více než 30 %. V segmentu pronájmu bytů a rodinných domů zaznamenala MAXIMA v první polovině roku setrvalý stav ve srovnání s rokem 2014. A druhé polovině roku byl nárůst v segmentu pronájmů o 6 %. „Růst zájmu o podnájmy je spojený s ekonomickým růstem, kdy Praha opět láká nové pracovní síly a ty hledají ubytování. Stejně tak je tento růst odrazem postupného nárůstu nabízených nemovitostí, které si jejich majitelé kupují coby investiční příležitost jak v novostavbách, tak i u sekundárního trhu. A tyto byty se následně objevují na trhu a přinášejí jejich majitelům zhodnocení investice,“ komentuje opětovný nárůst zájmu o možnost pronájmů v Praze Vladimír Zuzák. 

Rok 2016 bude ve znamení novely daně z nabytí nemovitých věcí

Pro letošní rok MAXIMA očekává další mírný růst cen nemovitostí. Ale zásadní pro celkový vývoj trhu bude, jak se na trhu a cenách projeví novela daně z nabytí nemovitých věcí, která od 1. 4. 2016 má přejít na kupujícího. Zatímco nyní se daň odečítala z kupní ceny – platil ji prodávající – nově ji kupující budou muset zaplatit ještě navíc, vedle kupní ceny. „Nepředpokládáme ovšem, že by prodávající skutečně šli s cenami od 1. dubna o 4 % dolů. Mnohem více pravděpodobné je, že budou zkoušet, zda bude o nemovitost zájem za stále stejnou cenu, přestože daň již bude z kupní ceny vyňata. To může ovlivnit jak další nárůst cen, tak i dočasné zmírnění zájmu kupujících,“ říká Vladimír Zuzák, ředitel realitní kanceláře MAXIMA REALITY. A dodává, že stejně tak bude záležet i na bankách, budou-li ochotné kupujícím daň z nabytí pokrývat z úvěrů. Ty jsou obvykle účelové, tedy omezené jen na účel koupě nemovitosti. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *