Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Společnosti Expedia a Skanska právě v pražském Karlíně otevřely kancelářskou budovu Corso Court, která získala certifikaci LEED Platinum.

11.02.2016 05:02 Tisková zpráva:

Hlavní výhodou, kterou Corso Court přináší svému okolí a jeho obyvatelům, je prostorná veřejně přístupná zahrada s místy k sezení i pódiem pro konání akcí. Součástí zahrady je rozmanité vybavení, jako je Wi-Fi připojení, nabíjecí zásuvky nebo šachové a ping-pongové stoly. Je perfektním místem pro konání akcí. Před Vánoci společnoti Expedia a Skanska uspořádaly v zahradě vánoční trhy, na kterých si jejich zaměstnanci a obyvatelé Karlína mohli vychutnat občerstvení, koupit výrobky chráněných dílen nebo se zaposlouchat do vánočních koled v podání místních školáků.

Corso Court je velmi inovativní projekt. U budovy jsou k dispozici kola na vypůjčení a také elektromobil, který mohou sdílet různí uživatelé, projekt tak podporuje alternativní způsoby dopravy. Veškeré služby v budově a jejím okolí jsou propojeny mobilní aplikací, kterou mohou používat nájemci budovy i obyvatelé Karlína.

Společnost Skanska v budově nejen sídlí, ale byla i jejím developerem a generálním dodavatelem. Poté, co se Skanska rozhodla využít 56 % budovy jako své sídlo, podepsala nájemní smlouvu na více než 7 500 m2 (42 % rozlohy budovy) v červnu 2015 i společnost Expedia. Budova Corso Court tak byla stoprocentně obsazena ještě před svým dokončením. Třetím nájemcem v budově je My Food Market, restaurace uplatňující iniovativní koncept nabízející zdravé stravování.

Zdravé stravování je součástí zdravého pracovního prostředí, které zaměstnancům budova nabízí. Společnosti Expedia i Skanska vědí, že pracovní prostředí je jedním z faktorů, které jim pomáhají získat a pomoci udržet talentované zaměstnance, a tato skutečnost se odráží jak uvnitř celé budovy, tak v jejím okolí.

Velmi si ceníme partnerství se společností Expedia, je pevným základem obchodního úspěchu budovy Corso Court. Společnost Expedia je také vynikajícím důkazem, že pracovní prostředí slouží jako nástroj pro motivaci zaměstnanců. Se společností Expedia a díky jejímu úžasně kreativnímu konceptu využití kancelářských prostor jsme budovu společně vyzdvihli na vyšší úroveň,“ říká Marie Passburg, generální ředitelka společnosti Skanska Propety Czech Republic.

Budova Corso Court právě získala certifikát LEED Platinum, byla ohodnocena 86 body, což je nejvyšší skóre mezi projekty spekulativních developerů v České republice. Kromě významného snížení provozních nákladů, zelená řešení přinášející přímé výhody uživatelům budovy jsou například používání materiálů uvolňujících jen nízký objem chemikálií, více denního světla a výhledy z okna, systém větrání zajišťující příjemné prostředí nebo sensory pro zjišťování přítomnosti oxidu uhličitého, které zaručují, že jeho koncentrace nepřekročí komfortní míru.

Společnost Expedia v České republice

Společnost Expedia zahájila svou činnost v České republice před 5 lety, začínala v roce 2011 s 50 zaměstnanci. Dnes má společnost přibližně 400 zaměstnanců, kteří poskytují své služby lidem na cestách i hoteliérům a také zajišťují interní podporu dalším pobočkám společnosti Expedia po celém světě.

Protože je Expedia technologickou společností (kromě toho, že se zaměřuje na turismus, zajišťuje ji jedinečnou pozici technologie, kterou při svých činnostech používá), nalezla v Praze celou škálu profilů, dovedností a zkušeností, které -potřebuje, proto také investovala do vytvoření atraktivního pracovního prostředí pro stávající i budoucí zaměstnance.

Pro společnost Expedia je důležité zachovávání správné rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, proto je také nový Corso Court plný kancelářských prostor s konceptem open space, kde mohou zaměstnanci interagovat, bavit se a zároveň zajišťovat funkce, které je nutné vykonávat při každodenním provozu. Společnost Expedia se snaží poskytnout zaměstnancům prostředí, které jim dá co nejvíce příležitostí, aby si mohli užívat volný čas, nechat se inspirovat a vracet se každý den do práce s tím, že chtějí lidem usnadňovat cestování.

Rozhodli jsme se pro Corso Court, neboť jsme měli pocit, že tento projekt odráží i kulturu, vizi a poslání společnosti Expedia. Budova má ducha a vyznává hodnoty, které sdílí i naše společnost, jako jsou ochrana životního prostředí a vybavení nejnovějšími technologiemi. Naši mladí zaměstnanci mají kolem sebe rádi harmonické prostředí. Chtějí mít pocit, že kromě kanceláře existují i další věci, musí se cítit jako doma,“ říká Olga Quiros, ředitelka Expedia Services CZ.

Zdroj: Tisková zpráva společností Expedia a Skanska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *