EUR 24.345

USD 21.452

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.345

USD 21.452

02. 05. 2019

Spolupráce s designéry šetří čas i peníze a dopomůže k funkčnímu trendy domovu

 

Při rekonstrukci či výstavbě nových domů může lidem významně ušetřit peníze i čas spolupráce s interiérovými designéry. Díky vizualizaci prostor provedené hned na začátku stavebního projektu jsou k dispozici přesné instrukce k podobě nového domova. S čím dalším designérské studio pomůže? 


Ceny nemovitostí jsou v současné době vysoké a podmínky pro získání hypotéky se stále zpřísňují. Lidé tak při pořizování nového bydlení i rekonstrukcích pečlivě zvažují všechny náklady. Jedním z nich může být i spolupráce s designerským studiem na vizualizaci budoucí podoby obytného prostoru. Pojem „interiérový designér“ může evokovat drahou a neobvyklou záležitost, tento pohled je ale poněkud zkreslený. „Zatímco v zahraničí je tato služba stejně běžná jako kadeřník či autoservis, lidé v Česku si na ni teprve zvykají a možná dost často mají pochyby, co naše práce obsahuje,“ konstatuje designérka Jana Collins ze společnosti Senses Studio, načež dodává: „Jedná se o prostorové řešení, rozvržení, vytvoření konceptu a následného návrhu. Souběžně probíhají návštěvy showroomů, zajištění vzorků materiálů i nákupy dekorací. Designér dokonce může vzít klienta i na zahraniční veletrh.“ Majitelům nového bydlení tak může spolupráce s bytovým designérem ušetřit nespočet času, starostí a ve výsledku rovněž finančních prostředků. Ty pak především z důvodu následných úprav a řešení nedostatků, které mnohdy vyvstanou až po dokončení nových prostor.
Vizualizaci řešte hned na začátku
Těmto komplikacím lze předejít, pokud se majitelé nemovitosti hned na počátku výstavby obrátí na odborníky a nechají si zpracovat vizualizaci interiéru. „Ideální je začít s designérem spolupracovat ještě v době před zahájením rekonstrukce nebo výstavby. Celý proces je pak mnohem snazší a plynulejší. Díky fotorealistické vizualizaci máte nejen představu finálního výsledku, ale výhodou je také rozpočet a časový harmonogram,“ potvrzuje Ivana Slavíková, majitelka Linie Design Studia. Doplňuje pak, že využít služeb designérů lze i v průběhu stavby, když si lidé nevědí rady a nejsou schopni dotáhnout projekt do konce. V této fázi už je však nutné počítat s určitými kompromisy. To kvituje i Jana Collins, která dodává, že pro mnoho klientů může být ještě lepším řešením požádat o konzultaci s designérem již při samotném výběru nemovitosti. „Designér na první pohled uvidí úskalí prostoru a může vás již předem upozornit na možné problémy nebo náročnější aspekty. Tímto postupem se tedy vyhnete spoustě chyb. Návrhář může daný prostor ještě hodně upravovat a nastavovat pro stanovené potřeby,“ říká Jana Collins.
Na rekonstrukci se vyplatí nahlížet komplexně
V případě rekonstrukcí je situace obdobná. Spolupráce s designéry pomůže nahlížet na celý proces komplexněji, odborník poradí s výběrem materiálů i řemeslníků. „Designér stále hlídá nosnou myšlenku prostoru, aby nedošlo ke změnám, jež se pro daný prostor nehodí. Vnímá úskalí, navrhuje možná řešení i možné kombinace materiálů a barev. Spolupráce ušetří čas a též finance – většinou totiž máme již nasmlouvané partnery, u nichž klient dostane i lepší cenu a servis,“ říká Jana Collins ze Senses Studia. Díky vizualizaci je pro novostavbu i rekonstrukci stále k dispozici jasná linie, po které se pohybovat směrem k vytouženému interiéru bez zbytečných zádrhelů. „Návrh interiéru pomůže vyvarovat se kupříkladu zbrklých výhodných nákupů, po nichž doma může zbýt něco, co se tam vlastně vůbec nehodí nebo co v horším případě nesplňuje očekávání funkčnosti či míry kvality,“ podotýká Ivana Slavíková z Linie Design Studio. „Designér rovněž spolupracuje s takovými dodavateli a řemeslníky, s nimiž má dobrou zkušenost. Nestane se tedy, že se bude muset spolupráce s firmou ukončit, protože svou práci neodvedla dobře či si účtuje neočekávané výdaje,“ dodává Slavíková.
 Designéři představí nové a neznámé trendy
Jak již bylo zmíněno v úvodu, spolupráce s designéry obsahuje i konzultace nebo konkrétní výběr materiálů, doplňků či dekorací. Bytoví návrháři v tomto ohledu sledují nejnovější trendy a mohou tak nabídnout nové a moderní možnosti. Co se týče například barev, jsou letos v kurzu syté odstíny jako lilkově fialová, námořnická modř, zářivá zelená nebo burgundská červená. V popředí zájmu zůstávají také barvy pastelové. Ze stylů frčí retro, skandinávský styl a též industriální či vintage. Velmi trendy je i použití obkladů, jak v běžných velikostech, tak velkoformátových. Hitem současnosti jsou obklady a dlažby v kovovém designu nebo ve vzhledu onyxových kamenů. Moderním prvkem jsou rovněž fotoobklady, které na český trh pronikly teprve nedávno.
„Obklady s vysoce kvalitním fotopotiskem dokážou prostor dokonale dokreslit a podtrhnout jeho výjimečnost. Díky speciálnímu tisku za pomoci nejmodernějších technologií je obraz detailní a zcela přirozený. Lidé si mohou pořídit de facto jakýkoliv motiv a v jakékoli velikosti, a to od jedné dlaždice až po motiv přes celou stěnu,“ uvádí Andre Beurskens z C Art studia, které jako první na českém trhu fotoobklady realizuje.
Tisková zpráva C Art studio

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

hluk rekonstrukce

Příliš hlučný lockdown: Jak se bránit hluku od sousedů a co je třeba před zahájením rekonstrukce?

Foto: Shutterstock Od začátku března je mnoho lidí uzavřeno ve svých bytech. Jaro a pokračující lockdown se zdá být ideálním časem na drobné stavební úpravy i rozsáhlejší rekonstrukce. Ty bývají spojené i s nepříjemným hlukem. Jaké má obyvatel bytu povinnosti vůči sousedům a jak se bránit, když už překračuje hranice?  

Text: Veronika Hejná

20. 04. 2021

Stavební spoření: mýtus nebo fakt

Mýtus nebo fakt aneb Vyznáte se ve stavebku?

Stavební spoření zná skoro každý. Nepotřebuje na to mít rozsáhlé investiční portfolio a zkušeného finančního poradce. Ačkoliv se dá stavební spoření u nás uzavřít již od roku 1993, stále ho obestírají zažité mýty. Podíváme se alespoň na některé z nich.

Text: Monika Lukešová

06. 11. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *