Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Star Group začne v Nových Chabrech znovu stavět. Je prodáno sedm z deseti rodinných domů

17.09.2019 08:09 Tisková zpráva: Star Group

PRAHA, 11. září 2019Pořízení staršího rodinného domu v Praze je stále nákladnější. Ve čtvrtích jako Dejvice či Břevnov se transakční ceny vyšplhaly zcela mimo možnosti drtivé většiny zájemců o vlastní bydlení. Meziročně se celopražský průměr vypočtený z realizovaných nákupů zvedl o více než milion korun. Může za to i fakt, že rodinné domy tvoří jen 13 procent z bytového fondu české metropole. Nabídku zpestřují developeři, jejichž chystané novostavby se těší silné poptávce.

 „Ještě jsme neoslovili s komorním projektem „Nové Chabry vily“ širokou veřejnost, natož abychom začali stavět, a už máme prodáno sedm z deseti nabídnutých domů. A to především díky předprodeji stávajícím klientům žijícím v městské části Dolní Chabry,“ přiblížil Tal Grozner, šéf české pobočky Star Group, enormní zájem o chystanou výstavbu v Praze 8.

Atraktivitu lokality Star Group permanentně zvyšuje. V rámci vlastního projektu Nové Chabry čítajícího téměř čtyři sta bytových jednotek postavil malé komerční centrum a také mateřskou školu pro 72 dětí. Oblast je přitažlivá nejen díky nedalekým přírodním parkům, cyklostezkám či dobré dopravní dostupností, ale také zásluhou pestré občanské vybavenosti – nákupy počínaje a sportovními aktivitami konče.

Star Group v minulých letech rozšířil Prahu o tisícovku zkolaudovaných bytů. Vily začne stavět na přelomu září. Jednopatrové rodinné domy mají dispozice 4+kk a 5+kk. Předprodej nám potvrdil, že zákazníci, kteří u nás v minulosti zakoupili nemovitosti, s námi mají dobré zkušenosti a jsou spokojeni s kvalitou našeho promyšleného developmentu i dané lokality, dodal Tal Grozner.

 Rodinné domy od developerů se podle nedávné studie Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy postaraly v české metropoli o zajímavý fenomén. Pořídit se totiž dají průměrně o dva miliony korun levněji než ostatní pražské rodinné domy, přičemž se u nich nemusí hledět na žádné zásadní kompromisy. Například nehrozí nutnost dalších výrazných investic, jaké představují například nákladné opravy, případně dokonce kompletní výměny střech. Novostavby v developerských projektech navíc vznikají podle současných standardů, norem a trendů a ze soudobých materiálů.

Komorní projekt „Nové Chabry vily“ má už nyní velký úspěch, přičemž v budoucnu patrně nezůstane jen u deseti rodinných domů. „Plánujeme, že by v budoucnu měly přibýt ještě dva,“ dodal Tal Grozner jako reakci na velký zájem, které chystaná výstavba v Praze 8 vyvolala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *