Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Startuje příprava zákona o sociálním bydlení

06.05.2014 11:05 Tisková zpráva:

Na ministerstvu se proto v úterý poprvé sejde meziresortní odborná komise. Členy komunikační platformy budou zástupci ministerstva práce, pro místní rozvoj, vnitra, zdravotnictví, průmyslu i zástupci z Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR a dalších občanských iniciativ a neziskových organizací.        

„Zákon o sociálním bydlení patří mezi moje priority, a proto chceme proces vzniku a schválení zákona urychlit. Pokud se nám podaří najít politickou shodu, mohl by vejít v platnost dřív, než je uvedeno v legislativním plánu vlády,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Zákon umožní fungování sociálního bydlení, a to jak prostřednictvím nové výstavby, tak využitím stávajícího bytového fondu obcí a ostatních pronajímatelů. Podle náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzany Jentschke Stőcklové musí sociální bydlení znamenat opravdu důstojné a dostupné bydlení, ne ubytování.

„Náklady na bydlení v posledních letech rostou rychleji než mzdy. Každý rok se tak zvyšuje počet příjemců sociálních dávek. Příspěvek na bydlení pobíralo v loňském roce v průměru téměř 194 tisíc lidí, doplatek na bydlení 65 tisíc občanů,“ vysvětlila náměstkyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *