Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Stavebnictví se nadechuje k trvalému a svižnějšímu růstu, developeři chystají stále více nových bytů

10.04.2015 11:04 Tisková zpráva: EKOSPOL

„Tuzemské stavebnictví zažívá nejlepší start roku za posledních sedm let. Svižný růst v prvních měsících už nelze jako v loňském roce přičítat jen na vrub nízké srovnávací základně. Z dat je patné, že stavebnictví se skutečně začíná nadechovat a rychleji zasypávat příkop, který tu nastal po roce 2008, kdy začala ekonomická a finanční krize. Ale pozor, návrat na předkrizovou úroveň můžeme očekávat nejdříve za pět let,“ říká Evžen Korec, generální ředitel společnosti EKOSPOL, která je lídrem bytové výstavby v České republice.

„Z podrobnější analýzy statistik a monitoringu trhu je patrné, že letošní rok bude pro developery a stavitele bytů ještě úspěšnější, než byl rok loňský. Vydává se stále více stavebních povolení a developeři na trh uvádějí velké množství nových projektů. Z předběžných dat o prodeji nových bytů v Praze za první čtvrtletí je zřejmé, že nový byt si chce pořídit stále více lidí a za celý rok se prodá více nových bytů než loni,“ dodává Korec.

Na rostoucích prodejích bytů má svůj významný podíl i EKOSPOL. Letos v březnu uvedl na trh již osmou etapu projektu Panorama Kyje, kterou doslova jen před pár dny následovala první etapa nového projektu EKOCITY Hostivař s 248 byty. V celém projektu EKOSPOL dohromady nabídne 800 bytů za bezkonkurenční ceny. Navíc zatímco většina developerů zdražuje, EKOSPOL šel proti proudu a cenu svých bytů 1+kk+sk (1+kk s unikátním spacím koutem) srazil dokonce pod milion korun. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *