Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.
15.07.2009

Hypoteční banka informuje klienty o odpočtu úroků

Hypoteční banka

Hypoteční banka, specialista na poskytování hypotečních úvěrů, doporučuje svým klientům nepodcenit stávající výklad zákona o daních z příjmů. Stávající znění zákona podle vyjádření Ministerstva financí neumožňuje odpočet zaplacených úroků od daňového základu v případě druhého a dalšího refinancování hypotečního úvěru. Hypoteční banka si nechala vypracovat výklad nezávislých poradců, který je v souladu s uvedeným názorem Ministerstva financí.

Celá zpráva →

13.07.2009

ČMSS již poskytla od vstupu na český trh úvěry na bydlení v objemu vyšším než 200 miliard korun

Českomoravská stavební spořitelna

Přes přetrvávající problémy české ekonomiky dosahují obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny vynikajících hodnot. Celkový objem úvěrů na bydlení, pro které si lidé do ČMSS přišli od jejího vstupu na český trh do současnosti, již překročil magickou hranici 200 miliard korun. Dlouhodobě je ČMSS v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení.

Celá zpráva →

09.07.2009

Záplavové škody české pojišťovny dosáhnou zřejmě tři čtvrtě miliardy korun

Česká pojišťovna

České pojišťovně už po posledních záplavách do čtvrtečního odpoledne ohlásilo pojistnou událost 8144 lidí. Zatím jejich škody ČP odhaduje na více než 600 milionů korun, celkově počítá s 11 tisíci případy, za které lidem zaplatí v součtu kolem tři čtvrtě miliardy korun. Nejvíce škod eviduje Česká pojišťovna v Moravskoslezském kraji (2732 škod) a Olomouckém kraji (1733), nejpostiženějšímí okresy jsou Novojičínsko (2371) a Jesenicko (1077). Živel se ani tentokrát nevyhnul motoristům, doposud se jich na ČP kvůli vyplavenému vozidlu obrátilo přes 150.

Celá zpráva →

08.07.2009

Energetický audit – základ pro úspory na vytápění v další topné sezóně

V nedávné době obdržela většina domácností i firem vyúčtování energií za minulý rok. Ne vždy je pohled na potřebný doplatek a zvyšující se zálohy příjemný a nastává otázka, co udělat, aby se příští rok situace zlepšila. Jednou z možností, jak zabránit zbytečnému úniku tepla, a tím ušetřit, je vypracování energetického auditu, protože skutečné příčiny ztrát energií nebo zbytečně vysoké náklady na vytápění často odhalí jen akreditovaný odborník.

Celá zpráva →

07.07.2009

DavCor poskytne holešovické komunitě dar v hodnotě 5 milionů korun na výstavbu cyklistických stezek a hřišť

Pražská developerská společnost DavCor dnes oznámila, že získala stavební povolení pro svůj rezidenční projekt Rezidence Jubileum v ulici Komunardů v Praze 7 – Holešovicích, který nabídne celkem 100 bytů. Podle developera budou stavební práce na novém nádvorním komplexu, který má přezdívku „ekologicky elegantní“ díky svým programům na podporu cyklistiky a zelených střech, zahájeny, jakmile budou ukončena jednání s hlavním dodavatelem stavby.

Celá zpráva →

07.07.2009

Roste zájem o spolubydlení, výměny bytů a pronájmy

Kvůli hůře dostupným hypotékám a ekonomické nejistotě výrazně stoupá zájem o spolubydlení, výměny bytů a pronájmy. Bezrealitky.cz lidem umožní lépe se zorientovat v nemovitostech, a to prostřednictvím on-line televizního kanálu Bezrealitky.cz TV a nového využití cenových map. Ty pomáhají zorientovat se v cenách při pronájmu, prodeji nebo koupi nemovitosti.

Celá zpráva →