Úterý 15. října. Svátek má Tereza.
11.05.2010

Průzkum Poštovní spořitelny: V oblasti úvěrů lidé důvěřují hlavně bankám

Poštovní spořitelna

Využití úvěru se již stalo běžnou součástí našeho života. Potvrzuje to i průzkum Poštovní spořitelny, který ukázal, že 55 % respondentů považuje úvěr za zcela přirozenou věc. Lidé jsou zároveň opatrnější a zodpovědnější – nechtějí si půjčovat na zbytečné věci a stále nejvíce důvěřují bankám, odepíše než nebankovním institucím.

Celá zpráva →

06.05.2010

ČSOB zvýhodnila pojištění Hypotéka Expres

ČSOB

ČSOB pro své klienty, kteří si sjednávají hypotéku, připravila další zvýhodnění týkající se majetkového pojištění. Od konce dubna zlevnila pojištění povodně a záplavy. U ostatních vybraných rizik došlo k výraznému rozšíření pojistného krytí bez dopadu na cenu pojištění. Do hlavního pojištění byla nově zahrnuta i ochrana proti přepětí a zkratu a poškození nebo zničení skla. Tato zvýhodnění lze stejně jako všechny potřebné dokumenty k získání hypotečního úvěru vyřídit přímo na kterékoli pobočce ČSOB.

Celá zpráva →

06.05.2010

Přes třetinu žádostí z programu Zelená úsporám podali klienti v České spořitelně

Česká spořitelna

Klienti podali v pobočkách České spořitelny od začátku programu do 31. března 2010 celkem 6 736 žádostí o dotace z Programu Zelená úsporám, to je 38 % z celkového počtu žádostí přijatých bankami i Státním fondem životního prostředí (SFŽP). Průměrná výše investice jednoho žadatele byla 230 000 Kč a průměrná předpokládaná dotace SFŽP činila 115 000 Kč.

Celá zpráva →

06.05.2010

Novinka v nabídce ČMSS je zajímavou alternativou kapitálového životního pojištění

Rizikové životní pojištění je součástí produktové nabídky Českomoravské stavební spořitelny již od roku 2006. S velkým zájmem se od počátku setkává pojištění nesplacené části úvěru. Pojištění spořicí fáze stavebního spoření nabízí ČMSS rovněž od zavedení rizikového životního pojištění do nabídky. Až dosud to bylo pojištění s ročně hrazeným příspěvkem na pojištění. Nově vychází ČMSS vstříc klientům nabídkou pojištění spoření s měsíčními platbami.

Celá zpráva →

05.05.2010

Polské stavebnictví očekává mírný růst

Aktuální výsledky výzkumu CEEC Research ukazují, že představitelé stavebních společností v Polsku očekávají v roce 2010 mírný růst odvětví (o 4,7 %). Vytížení kapacit v prvním čtvrtletí roku 2010 se snížilo oproti poslednímu čtvrtletí roku 2009, ale nadcházející měsíce by mohly přinést mírný nárůst vzhledem k mírnému růstu nasmlouvaných kontraktů.

Celá zpráva →

05.05.2010

Až do konce června vyřizuje ČMSS žádosti o přeúvěrování hypotečního úvěru zdarma

Českomoravská stavební spořitelna

Přeúvěrování jiného úvěru na bydlení tvoří standardní a klienty velmi využívanou součást nabídky Českomoravské stavební spořitelny. Ta je v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení občanům. Od vstupu na český trh do současnosti poskytla na bydlení úvěry v objemu vyšším než 225 miliard korun. ČMSS nyní ke všem klientským výhodám připojuje ještě další: žádost o přeúvěrování hypotéky vyřizuje zdarma.

Celá zpráva →

04.05.2010

Poptávka po službách krátkodobých pronájmů plně vybavených kanceláří od začátku roku 2010 v ČR prudce stoupá, 85% poptávky směřuje na Prahu

Poptávka po službách tzv. hodinových kanceláří v ČR radikálně roste. „Nárůst o desítky procent (celkem 160%) od začátku roku 2010 je dán jak tlakem zahraničních společností a jejich manažerů, kteří chtějí pro svá jednání využívat profesionální servis a zázemí kancelářských prostor, tak i samotným zájmem českých firem o tuto službu v době kdy je jednou z priorit snižování interních nákladů,“ komentuje situaci na trhu Jana Babůrková ze společnosti SMART Office.

Celá zpráva →

04.05.2010

Děti do 15 let získají u Stavební spořitelny České spořitelny smlouvu zdarma

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) nabízí v období od 1. května do 30. června 2010 uzavření smlouvy o stavebním spoření pro děti zdarma. Klientům juniorům (do 15 let včetně), kterým zákonní zástupci uzavřou v průběhu května a června letošního roku smlouvu o stavebním spoření, Buřinka připíše finanční prémii na účet stavebního spoření. Její výše závisí na cílové částce zvolené ve smlouvě a činí 100 % z úhrady za uzavření smlouvy, maximálně 1 500  Kč. Smlouva s cílovou částkou do 300 000 Kč tak bude zdarma, protože prémie pokryje náklady na úhradu za uzavření smlouvy o stavebním spoření, která činí 0, 5 % z cílové částky.

Celá zpráva →