Sobota 24. srpna. Svátek má Bartoloměj.
23.09.2009

CENTURY 21 otevírá přes 30 nových poboček, do tří let chce být v tuzemsku realitní jedničkou

Realitní síť CENTURY 21 není v České republice ještě ani rok, přesto už společnost prodala během deseti měsíců čtyři desítky franšízových licencí. Centrála CENTURY 21 spolupracuje na vzdělávání makléřů s Vysokou školou ekonomickou v Praze a jejími obchodními partnery jsou přední developerské firmy a finanční instituce.

Celá zpráva →

22.09.2009

Zahájení výstavby Modřanského Háje akcelerovalo prodej

Přední realitní a investiční společnost Quinlan Private Golub (QPG) zahájila výstavbu svého revolučního rezidenčního projektu Modřanský Háj v Praze 12 v srpnu tohoto roku, výstavba zaznamenala okamžitý dopad na nárůst prodeje bytů. Společnost QPG od srpna prodala sedm bytových jednotek, zájem potenciálních kupujících se výrazně zvyšuje.

Celá zpráva →

22.09.2009

ÚS v tichosti projednával již 40. stížnost ve věci protiústavní regulace nájemného

OSMD

Ústavní soud 9. 9. 2009 projednával v tichosti při ústním jednání již 40. stížnost ve věci protiústavní regulace nájemného. Soud ve věci stížnosti dosud nerozhodl, ale podle Občanského sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) je možné očekávat stejné rozhodnutí – zrušení všech těchto rozsudků z důvodu porušení ústavního práva stěžovatele.

Celá zpráva →

22.09.2009

Některé lokality si drží cenu i přes propad realitního trhu

Najít nemovitost s investičním potenciálem je sice těžší než dřív, ale navzdory utlumenému realitnímu trhu to možné je. Mezi české „toplokality“, kde lze i dnes koupit nemovitost, která se majiteli do budoucna zhodnotí, patří zejména severní Čechy a Ostravsko. Případně mikrolokality, jako jsou třeba pražské čtvrtě Karlín, Radotín nebo Zbraslav. Mezi „propadáky“, jejichž cena dosáhla dna, patří panelové byty a některé rodinné domy v okolí Prahy. V této souvislosti realitní server bezrealitky.cz spustil novou službu „bezrealitky výběr“, která kupujícím hledání kvalitních nemovitostí za dobrou cenu usnadní.

Celá zpráva →

21.09.2009

Raiffeisenbank zvýhodňuje hypotéky, zaměřuje se především na stávající klienty

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank snižuje úrokové sazby hypoték pro fyzické osoby. Výhodnější sazby získají především lidé, kteří již jsou klienty banky, ať už u ní mají hypotéku nebo využívají dalších služeb. Banka tak chce ještě více zvýhodňovat své stávající klienty, dalším vylepšením bude i zasílání návrhu nové úrokové sazby při konci fixace s 60-ti denním předstihem.

Celá zpráva →