Neděle 07. června. Svátek má Iveta.
23.02.2010

Desatero odpovědného zadlužování

1. NEPŮJČUJI SI NA ZBYTEČNOSTI Vždy si nejdříve rozmyslím, zda předmět nebo služba, které si chci s pomocí úvěru pořídit, v současné době skutečně potřebuji. Nekupuji si novou plazmu jen proto, že ji mají sousedé. Za vlastní mohu chtít, za půjčené musím potřebovat.

Celá zpráva →

23.02.2010

Nových úvěrů ubylo, závazky po splatnosti však rostly

Podle statistik Bankovního a Nebankovního úvěrového registru bylo v roce 2009 poskytnuto 226 miliardy korun nových bankovních úvěrů, což je o téměř 20 procent méně než v roce 2008, a 33,7 miliardy korun nových nebankovních úvěrů. Vzrostl však podíl dlouhodobě nesplácených závazků na celkovém objemu úvěrů, a to u bankovních úvěrů z 0,57 procenta v prosinci 2008 na 0,69 procenta v prosinci 2009 a u nebankovních úvěrů z 2,08 procenta v prosinci 2008 na 2,86 procenta v prosinci 2009. Bankovní a Nebankovní úvěrový registr představil v reakci na rostoucí objem nesplácených závazků desatero, jak se zadlužovat odpovědně.

Celá zpráva →

17.02.2010

Praha zvítězila v testu cen a služeb virtuálních kanceláří

Praha je, při porovnání srovnatelných cen služeb virtuálních kanceláří, jednou z nejvhodnějších destinací pro využívání služeb tzv. virtuálních kanceláří v rámci EU. „Cena je jedním z důvodů, proč je Praha, v porovnání s velkými evropskými metropolemi, velmi úspěšná a je díky tomu vyhledávaným cílem zahraničních firem využívajících služeb virtuálních kanceláří,“ komentuje výsledky srovnání cen virtuálních kanceláří ve velkých evropských městech Jana Babůrková, manažerka společnosti SMART Office&Companies.

Celá zpráva →

16.02.2010

Do roku 2010 vstoupila ČMSS s novým úvěrovým rekordem

Českomoravská stavební spořitelna

V loňském roce Českomoravská stavební spořitelna upevnila své vedoucí postavení na trhu, když v složitých ekonomických podmínkách panujících v České republice dokázala v celkové cílové částce uzavřených smluv a v objemu poskytnutých úvěrů zvýšit své tržní podíly. Na tyto vynikající výsledky navázala hned v lednu 2010 novým úvěrovým rekordem.

Celá zpráva →

15.02.2010

Brněnský realitní trh: ceny srovnatelné s Prahou, komfort často nižší

MEXX Reality

Shodně s celorepublikovým trendem volí i v Brně zájemci o samostatné bydlení častěji formu nájmu než koupě. Přestože jsou finančně brněnské nájmy srovnatelné s nabídkou v Praze, úroveň vybavenosti bytů k pronájmu v Brně je obecně nižší než v hlavním městě. Vyplývá to z údajů přední české realitní společnosti MEXX Reality, která v těchto dnech otevřela v Brně svou pobočku.

Celá zpráva →