Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.
15.01.2010

Vyřízení úvěrů Stavební spořitelny České spořitelny je zdarma

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) vyřizuje klientům zdarma nejen úvěry ze stavebního spoření, ale nově také vyřídí zdarma překlenovací úvěry. Klienti tak mohou při žádosti o úvěr např. ve výši 500 000 Kč ušetřit 5 000 Kč, protože úhrada za uzavření úvěrové smlouvy činí standardně 1 % z výše úvěru. Klienti uspoří také za uzavření smlouvy o stavebním spoření, za které od ledna 2010 klienti zaplatí úhradu pouze ve výši 0,5 % z cílové částky. Třetí slevu mohou při sjednání úvěru klienti získat díky Programu výhod České spořitelny, a to za vedení Osobního účtu u České spořitelny. Aktuální nabídka zvýhodněných překlenovacích úvěrů platí do 31. března 2010.

Celá zpráva →

13.01.2010

Wüstenrot výrazně boduje na trhu stavebního spoření

Wüstenrot – stavební spořitelna

Rok 2009 byl i přes dopady hospodářské krize pro stavební spořitelnu Wüstenrot obchodně úspěšný. Na rozdíl od průměrných ukazatelů trhu vykázala významné přírůstky. Nových smluv o stavebním spoření uzavřela na 77 100, což je o 6,5 % více než v roce 2008. Celková cílová částka přesáhla 26,9 mld. Kč a meziročně vzrostla o více než 22 %.

Celá zpráva →

12.01.2010

SFRB podpořil od roku 2001 rekonstrukci už 340 000 bytů

Státní fond rozvoje bydlení

Program Nový panel je od roku 2009 zaměřen na podporu oprav a modernizaci bytových domů. Od počátku jeho existence v roce 2001, kdy byl ještě zaměřen pouze na panelové domy, bylo žadatelům formou úrokové dotace poskytnuto 12,5 mld. Kč a rekonstruováno bylo přes 340 tisíc bytů. Podle současných odhadů čeká na renovaci ještě více než 600 000 bytů v panelových a více než 800 000 bytů v nepanelových domech, dohromady tedy více než 1,4 milionu bytů.

Celá zpráva →

11.01.2010

Česká pojišťovna očekává sněhové škody za desítky milionů korun

Česká pojišťovna

Operátoři České pojišťovny už od pátku evidují přes 150 škod, které způsobilo sněžení v kombinaci s mrazy. V následujících dnech očekávají pojistné události za několik desítek milionů korun. Nejvíce případů je z Hodonínska, Brněnska, Novojičínska a Vyškovska. Už nyní se trojnásobně zvýšil počet dotazů na postup při vyplnění tzv. eroformulářů po dopravní nehodě, z čehož je zřejmé, že v uplynulých dnech vzrostl počet drobných dopravních nehod bez asistence policie.

Celá zpráva →

08.01.2010

Klienti HSBC Premier mohou využít služby České spořitelny

Česká spořitelna | HSBC Bank plc.

HSBC Bank plc – pobočka Praha a Česká spořitelna dosáhly společné dohody. Vzhledem k ukončení poskytování služeb osobního bankovnictví HSBC v České republice klienti HSBC Premier mohou exkluzivně využít bankovní služby České spořitelny. Podle této dohody Česká spořitelna převezme pobočkovou síť HSBC Premier (2 pobočky v Praze, 1 v Brně) a nabídne pracovní pozice jejím osobním bankéřům. Stávající klienti HSBC Premier tak budou mít možnost plynulého přesunu bankovních služeb do České spořitelny, která poskytne služby klientům na stejném místě. Podrobnosti budou k dispozici na konci ledna.

Celá zpráva →

06.01.2010

U Stavební spořitelny České spořitelny zaplatí klienti za uzavření smlouvy o polovinu méně

Stavební spořitelna České spořitelny

Klienti Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) zaplatí od nového roku za uzavření smlouvy o stavebním spoření jen 0,5 % z cílové částky. Dříve to bylo 1 %. Stejné snížení úhrady 0,5 % platí pro všechny klienty, a to i při změně smlouvy z důvodu zvýšení cílové částky. SSČS také umožní všem klientům výběr úspor před ukončením vázací lhůty zdarma. Budoucí i stávající klienti SSČS tak získávají nové výhody, které jsou na trhu stavebního spoření zcela jedinečné.

Celá zpráva →