Úterý 15. října. Svátek má Tereza.
05.11.2008

Rozvoj nebankovních finančních služeb nezastavil ani snížený růst ekonomiky

V 1. – 3. čtvrtletí zvýšily společnosti sdružené v České leasingové a finanční asociaci (ČLFA) objem nebankovních finančních obchodů. Významně vzrostl objem spo-třebitelských úvěrů meziročně o 15,3 %, úvěrů pro podnikatele o 45,3 % a factoringu o 14 %. Financování domácností, uskutečněné zejména formou spotřebitelských úvěrů, dosáhlo 40,9 mld. Kč. Podnikatelům byly poskytnuty úvěry za 16,1 mld. Kč.

Celá zpráva →

05.11.2008

Hypoteční banka má opět nejlepší internetové stránky ve finančním sektoru

Praha, 5. listopadu 2008 – Hypoteční banka, specialista na poskytování hypotečních úvěrů, zvítězila v letošním žebříčku WebTop100 o nejlepší internetovou stránku firem v kategorii finančních společností. Prvenství Hypoteční banky v silné konkurenci potvrdilo vysokou kvalitu její webové prezentace. Největší poskytovatel hypoték v České republice navíc obhájil své umístění z loňského roku.

Celá zpráva →

04.11.2008

Povinné ručení v roce 2009 zdraží v průměru o 7%

Internetový portál Top-Pojištění.cz zveřejnil i v letošním roce jako první přehled všech sazeb povinného ručení pro rok 2009. Návštěvníci portálu www.top-pojisteni.cz už 3 roky využívají jednoduchý, ale přesto komplexní kalkulátor pro porovnání aktuálních nabídek dnes už 13 pojišťoven působících na českém trhu. A to vše s možností uzavření pojištění ihned on-line přes internet. Počet uživatelů se přitom stále zvyšuje. Díky současnému počtu svých klientů i měsíční návštěvnosti je www.top-pojisteni.cz dlouhodobě největším prodejcem pojištění on-line v ČR.

Celá zpráva →

30.10.2008

ČP Index bezpečnosti vystavil pololetní vysvědčení – počet měst bez vážných dopravních nehod se míreně zvýšil

(Praha, 30. října 2008) Česká pojišťovna již čtvrtým rokem monitoruje bezpečnost 13 krajských a 59 okresních měst naší republiky v rámci projektu ČP Index bezpečnosti. Již dvakrát také odměnila celkem milionem korun Skokany roku – každý rok tři města, která si meziročně v indexu bezpečnosti nejvíce polepšila. ČP Index se stanovuje dvakrát ročně, vždy za období pololetí a celého roku. Letošní pololetní hodnocení pořadím měst řádně zamíchalo, někde k horšímu, jinde k lepšímu. Pozitivní však je, že šest měst má zatím „čistý štít“.

Celá zpráva →

30.10.2008

Raiffeisen stavební spořitelna je nyní větší

Praha, 31.10. 2008 - Proces fúze dvou stavebních spořitelen je úspěšně završen. Společnost HYPO stavební spořitelna a.s. bude k 31. 10. 2008 bez likvidace zrušena, tj. vymazána z obchodního rejstříku, v důsledku svého sloučení s Raiffeisen stavební spořitelnou a.s., která se stane jejím univerzálním nástupcem.

Celá zpráva →