Sobota 07. prosince. Svátek má Ambrož.
10.12.2008

Objem úvěrů v Bankovním registru dosáhl bilionu korun

(Praha, 10. prosince 2008) – Celkový objem úvěrů evidovaných v Bankovním registru dosáhl na konci třetího čtvrtletí roku 2008 téměř 990 miliard korun, což je ve srovnání se stejným obdobím v roce 2007 o 20 procent více. V průběhu října pak celkový objem úvěrů překonal hranici jednoho bilionu korun. Rychlost zadlužování domácností se však zpomaluje. Zatímco v posledním čtvrtletí roku 2007 vzrostly úvěry v Bankovním registru každý měsíc v průměru o 2,2 procenta, ve třetím čtvrtletí roku 2008 to bylo už jen o 1,6 procenta.

Celá zpráva →

10.12.2008

Úraz na neuklizeném chodníku může majitele nemovitosti finančně zruinovat

S příchodem zimy se objevuje každoroční evergreen – neuklizené chodníky a zvýšené riziko úrazu na nich. To má nepříjemné důsledky nejen pro toho, kdo se na zasněženém nebo zledovatělém povrchu zraní, ale i pro toho, kdo chodník řádně neuklidil. Ten totiž odpovídá za vzniklou škodu, která se u komplikovaných úrazů může snadno vyšplhat do desítek i stovek tisíc korun.

Celá zpráva →

10.12.2008

Nové možnosti sociálně orientovaných mikropůjček

, 8. prosince 2008 – Mikropůjčky si budují stabilní místo na trhu, a to nejen díky svému sociálnímu podtextu. Doposud však byla v České republice aktuální pouze jedna nabídka přímé mikropůjčky do mikrofinanční instituce, což se ale nedávno změnilo. Portfolio portálu www.myELEN.com se rozrostlo na nabídku čtyř mikrofinančních institucí, mezi kterými je nyní možno vybírat.

Celá zpráva →

09.12.2008

Modrá pyramida odstartovala hru o 6 vozů Chevrolet Spark

Modrá pyramida stavební spořitelna

Do soutěže se může zapojit každý klient Modré pyramidy ! Ten, kdo ještě nemá smlouvu o stavebním spoření u Modré pyramidy, může si ji uzavřít ještě do konce roku 2008. Principem totiž je, že každý klient Modré pyramidy obdrží soutěžní kupón společně s výpisem z účtu a do soutěže se zapojí tak, že odpoví na jednoduchou otázku a splní podmínky (podrobná pravidla nalezne na www.modrapyramida.cz).

Celá zpráva →

05.12.2008

Novým členem sdružení SOLUS se stala společnost ČSOB Leasing, největší leasingová společnost na českém trhu

Společnost ČSOB Leasing, a. s., největší leasingová společnost na českém trhu, byla přijata za člena sdružení SOLUS. Členství ve sdružení SOLUS umožňuje přístup nejen k informacím o klientech, kteří čelili nebo čelí potížím se splácením svých závazků, ale také k databázi odcizených a neplatných dokladů a k insolvenčnímu registru. Tyto informace jsou nezbytné pro řízení rizik u poskytovaných služeb.

Celá zpráva →

04.12.2008

Vyjádření Realitní kanceláře STING k uzavření poboček realitní kanceláře Rekin

Z článku MF Dnes jsme se 3. prosince 2008 dozvěděli o uzavření poboček realitní kanceláře Rekin působící v Moravskoslezském kraji. Jakožto lídři moravskoslezského realitního trhu jsme touto skutečností znepokojeni a způsob, kterým společnost Rekin řeší své finanční problémy považujeme za neakceptovatelné. Poškozeným klientům bychom rádi v této svízelné situaci podali pomocnou ruku.

Celá zpráva →

04.12.2008

Úvěr ze stavebního spoření, nebo hypotéka?

Raiffeisen stavební spořitelna

V souvislosti se současnou ekonomickou krizí se stále více řeší různé možnosti financování bydlení. O pozornost klientů soupeří hypoteční úvěry nabízené bankami a stavební spoření s možností řádných či překlenovacích úvěrů. Zájem o úvěry ze stavebního spoření v současné době vzrůstá, zejména díky vysokým úrokovým sazbám hypoték a bezpečnosti systému stavebního spoření. Pojďme nyní prozkoumat výhody a nevýhody zmiňovaných variant.

Celá zpráva →

03.12.2008

Zvýhodněnou smlouvu s Buřinkou mohou klienti uzavřít až do konce roku

Stavební spořitelna České spořitelny

K dnešnímu dni uzavřelo se Stavební spořitelnou České spořitelny (SSČS) zvýhodněnou smlouvu o stavebním spoření sto tisíc klientů. Stanovený počet smluv v rámci mimořádné nabídky byl tak naplněn již za tři měsíce. Zájem klientů vynesl Buřinku v počtu nově uzavřených smluv za září a říjen 2008 na první místo na trhu. Počet uzavíraných smluv gradoval na přelomu listopadu a prosince, kdy dosáhl téměř deseti tisíc smluv za týden. SSČS se proto rozhodla vyjít vstříc klientům a prodloužit akci do 31. prosince 2008.

Celá zpráva →