Čtvrtek 13. srpna. Svátek má Alena.
28.07.2009

AIU Holdings změnil název na Chartis a směřuje k nezávislosti

Chartis Europe S.A.

AIU Holdings, vedoucí světová společnost v oblasti majetkového a neživotního pojištění, včera oznámila změnu názvu a po nezbytných procesních krocích se bude dále nazývat Chartis. Současně byl také jmenován nový prezident a generální ředitel Chartisu Kristian P. Moor. AIU Holdings vznikl začátkem letošního roku vyčleněním neživotních pojišťoven, jež byly součástí koncernu AIG. V České republice je zastoupen neživotní pojišťovnou AIG Europe S. A., pobočka pro Českou republiku, která také změní svůj název na Chartis, jakmile bude dokončen proces registrace.

Celá zpráva →

24.07.2009

Elektronické aukce nemovitostí

MEXX Reality

Realitní kancelář MEXX Reality oznámila uspořádání první elektronické aukce nemovitostí 30. července 2009. Někteří konkurenti se k této akci vyjádřili poměrně skepticky. Naše společnost si váží názorů našich kolegů, nicméně vzhledem k slabé informovanosti široké veřejnosti o možnostech využití tohoto způsobu prodeje cítíme nutnost na některé z nich reagovat.

Celá zpráva →

23.07.2009

Přelom v investicích: poprvé větší zájem o nájmy než zóny

Přelom na realitním trhu podnikatelských nemovitostí přineslo první pololetí letošního roku. Poprvé od roku 1989 chce víc investorů podnikat v nájmu, než aby stavěli vlastní budovy v průmyslových zónách. Přesněji - šest z deseti společností hledá nájem, jen třetina chce vlastní pozemek včetně vlastní haly a zbylých devět procent firem plánuje regenerovat brownfield. Ukázaly to pololetní statistiky poptávky po podnikatelských nemovitostech agentury CzechInvest.

Celá zpráva →

22.07.2009

Allianz pojišťovna už uzavřela třetinu nahlášených škod z červnových záplav

– Allianz pojišťovna má nahlášeno již přes 500 škod z červnových povodní a záplav, objem škod překročil hranici 110 milionů korun. Škody z povodní a záplav však v menší míře pokračují i během července a kromě nich eviduje letos Allianz pojišťovna i zvýšený počet škod způsobených údery blesku a přepětím elektrického proudu.

Celá zpráva →

22.07.2009

Na www.koop.cz najdou klienti průběh likvidace škod

V rámci pojištění majetku a odpovědnosti, havarijního pojištění a povinného ručení se mohou klienti pojišťovny Kooperativa díky novince on-line servisu podívat na průběh likvidace své pojistné události. „Cílem aplikace je poskytnout klientům všechny potřebné informace o škodě a zároveň zajistit její co nejrychlejší vyřízení.,“ vysvětluje novou funkci www.koop.cz člen představenstva firmy Konštantín Alexejenko.

Celá zpráva →

21.07.2009

Rostoucí zájem o bydlení v novostavbách odstartoval projekt iDeveloper.cz

Společnost Pricetown, která provozuje úspěšný realitní server bezrealitky.cz, spouští nový projekt – iDeveloper.cz. Nový specializovaný server reaguje na zvýšenou poptávku po bydlení v novostavbách, a to hlavně u mladých rodin. Jedinečnost projektu spočívá ve způsobu prezentace – zájemci si bytový dům mohou prohlédnout ve videoprezentaci, slideshow, 3D modelu a také si ho najít přímo na mapě.

Celá zpráva →