EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

23. 03. 2021

Střednědobé pronájmy jsou v kurzu. Majitelé lukrativních bytů na Airbnb nechtějí přijít o svůj byznys

 

Zatím to nevypadá, že by se blýskalo na lepší časy. Nejen, že se k nám turisté v podstatě nedostanou, ale turistický ruch utichl i v rámci celé České republiky. Někteří lidé si stěžují, že nemohou na dovolenou ani mimo okres a jiní počítají finanční ztráty za běžně pronajímané byty či domy. 


V době běžného turistického ruchu byly krátkodobé pronájmy dobrý byznys. Jenže doba se během posledního roku kompletně změnila a majitelé dosud lukrativních nemovitostí třeba v centru Prahy, nevědí jak dál.
Co s bytem v centru Prahy?
Majitelé pronajímaných nemovitostí na kratší dobu, si teď často nevědí rady. Nemovitosti prodat nechtějí, protože po návratu do normálu, budou tyto byty svým vlastníkům zase vydělávat. Otázkou je, kdy to bude. Pokud je o nemovitost zájem, volí majitelé spíš střednědobé pronájmy, tedy od jednoho do 12 měsíců,“ vysvětluje Hana Němečková z realitního portálu Vitio.cz.
Situace je teď složitá. Na jednu stranu byty pro turisty zejí prázdnotou a nevydělávají, na druhou stranu v budoucnu zase vydělávat budou. Možnost je, byt pronajmout dlouhodobě, ale pak při rozvolnění nebude nemovitost vydělávat tolik, kolik by si majitel představoval.
Řešením jsou právě střednědobé pronájmy pro lidi, kteří získali například v Praze práci na dobu určitou, nebo do hlavního města dojíždějí za prací z různých koutů světa.
I když se majitelé těchto bytů rozhodnou pro prodej, tratit nebudou. Ceny nemovitostí jsou stále vysoké a po bytě v zajímavé lokalitě sáhne ne jeden investor,“ uzavírá Hana Němečková.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.