EUR 24.380

USD 23.706

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.380

USD 23.706

23. 03. 2021

0 komentářů

Střednědobé pronájmy jsou v kurzu. Majitelé lukrativních bytů na Airbnb nechtějí přijít o svůj byznys

 

Zatím to nevypadá, že by se blýskalo na lepší časy. Nejen, že se k nám turisté v podstatě nedostanou, ale turistický ruch utichl i v rámci celé České republiky. Někteří lidé si stěžují, že nemohou na dovolenou ani mimo okres a jiní počítají finanční ztráty za běžně pronajímané byty či domy. 


V době běžného turistického ruchu byly krátkodobé pronájmy dobrý byznys. Jenže doba se během posledního roku kompletně změnila a majitelé dosud lukrativních nemovitostí třeba v centru Prahy, nevědí jak dál.
Co s bytem v centru Prahy?
Majitelé pronajímaných nemovitostí na kratší dobu, si teď často nevědí rady. Nemovitosti prodat nechtějí, protože po návratu do normálu, budou tyto byty svým vlastníkům zase vydělávat. Otázkou je, kdy to bude. Pokud je o nemovitost zájem, volí majitelé spíš střednědobé pronájmy, tedy od jednoho do 12 měsíců,“ vysvětluje Hana Němečková z realitního portálu Vitio.cz.
Situace je teď složitá. Na jednu stranu byty pro turisty zejí prázdnotou a nevydělávají, na druhou stranu v budoucnu zase vydělávat budou. Možnost je, byt pronajmout dlouhodobě, ale pak při rozvolnění nebude nemovitost vydělávat tolik, kolik by si majitel představoval.
Řešením jsou právě střednědobé pronájmy pro lidi, kteří získali například v Praze práci na dobu určitou, nebo do hlavního města dojíždějí za prací z různých koutů světa.
I když se majitelé těchto bytů rozhodnou pro prodej, tratit nebudou. Ceny nemovitostí jsou stále vysoké a po bytě v zajímavé lokalitě sáhne ne jeden investor,“ uzavírá Hana Němečková.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Bydlení bude dále zdražovat. I kvůli podfinancovaným fondům oprav

Měsíční náklady potřebné k bydlení neustále rostou, například zálohy na energie se jen v posledním roce zvýšily hned několikrát. Trochu stranou doposud stály odvody do SVJ u bytových domů. Stávající pravidelné platby ale často nezohledňují nárůst nákladů nebo cen nutných i plánovaných stavebních úprav.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.