Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Téměř třetina žadatelů o rychlou půjčku je z Moravy a severu Čech

01.06.2016 03:06 Tisková zpráva:

Průzkum pro kdodalip.cz probíhal v rámci celé České republiky od 1. 2. do 1. 5. 2016. „Celkem jsme oslovili 890 respondentů napříč kraji podle jejich průměrných příjmů,“ popisuje průzkum projektový manažer Radek Szirti. Z výsledků průzkumu je patrné, že 63 % všech dotazovaných si půjčuje v krajích s průměrnou mzdou pod 22 tisíc korun. 58 % žadatelů o krátkodobou půjčku je ve věku od 29 do 31 let, přičemž věkový rozsah dotazovaných byl od 25 do 48 let. 

Ženy a muži jsou vyrovnanými žadateli o rychlou půjčku, rozdíl činí pouhá 2,5 % ve prospěch žen, které si půjčují nepatrně méně.  Muži jsou ochotni použít půjčku na nákup zboží pro vlastní radost a to v 21 % případů, ženy utrácí svědomitěji a peníze využívají k zaplacení nečekaných výdajů, na které před výplatou nezbývají volné finanční prostředky. Zejména se jedná o opravu nebo nákup domácích spotřebičů. Velmi častým důvodem je i pokrytí jiného úvěru. Výše rychlé půjčky je u mužů i žen v průměru 5 250,– Kč, kterou nejčastěji splatí do 11 dnů. 19 % lidí letos zvažuje použít půjčku k nákupu dovolené. „Z průzkumu také vyplývá, že více než 20% všech dotazovaných snížilo za poslední dva roky počty půjček formou jejich konsolidace,“ říká Radek Szirti.

Pro 72 % dotazovaných je při výběru nejvhodnější půjčky nejdůležitější jednoduchost a rychlost jejího vyhledání. V současné době na trhu působí okolo 150 poskytovatelů nebankovních půjček. V takovém množství poskytovatelů zabere žadateli hodně času najít toho nejvhodnějšího pro svůj úvěr. Významné zjednodušení při hledání nabízejí srovnávače půjček, na kterých žadatel nalezne nabídky všech poskytovatelů na jednom místě. Navíc si zde předem nastaví parametry půjčky a srovnávač mu vyfiltruje ty poskytovatele a produkty, které nejlépe odpovídají jeho požadavkům. Díky recenzím a zkušenostem klientů si může snadno ověřit kvalitu poskytovaných služeb. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *