Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

TOP REZIDENCE POMEZÍ

14.12.2016 02:12 Tisková zpráva:

Společnost KKCG Real Estate přichází s novým rezidenčním projektem v Praze 5 –Košířích – top rezidencí POMEZÍ, jejíž výstavba proběhne ve 2 etapách. Pro realizaci   2. etapy byl uspořádán mezinárodní architektonický workshop, jehož výsledkem je spolupráce developera se třemi architektonickými ateliéry, jež byly doporučeny odbornou porotou složenou z předních českých architektů, zástupců městské části Prahy 5 a veřejnosti, které se výstavba přímo dotýká. Výsledky architektonického workshopu a prezentaci vítězného urbanistického řešení území Pomezí, Praha 5 – Košíře, si může veřejnost prohlédnout v průběhu výstavy, uspořádané ve spolupráci s městskou částí Praha 5, V Malé výstavní síni ÚMČ, Štefánikova 15.

Společnost KKCG Real Estate v roli developera zahájila další nízkoenergetický bytový projekt TOP REZIDENCE. Na pozemcích v katastrálním území Praha 5- Košíře realizuje 1. etapu projektu TOP REZIDENCE POMEZÍ.  Pro 2. etapu projektu se rozhodla uspořádat mezinárodní architektonický workshop, jehož cílem byl výběr nejlepších návrhů, pro realizaci nové výstavby bytových domů a vilové zástavby.

“Naším cílem, jako odpovědného investora je snaha o maximální komunikaci s městskou částí a se sousedy, kterých se výstavba přímo dotýká“, vysvětluje Petr Pujman, generální ředitel společnosti KKCG Real Estate. „Při realizaci projektů jsou pro nás klíčové vždy tři aspekty – nejlepší urbanistické řešení, design a funkční architektura v duchu zásad trvale udržitelného rozvoje. Tyto důvody nás vedly k uspořádání workshopu s vybranými zahraničními i českými ateliéry. Do workshopu jsme pozvali i veřejnost resp. budoucí sousedy a zástupce městské části, kterou reprezentoval starosta MUDr. Radek Klíma.  V odborné porotě přijali účast známí čeští architekti Prof. Ing. Arch. Jaroslav Šafer, Ing. Arch. Zdeněk Lukeš a Ing. Arch. Otto Dvořák“, doplňuje Petr Pujman.

Dvoukolového workshop TOP REZIDENCE POMEZÍ, který byl vyhlášen v prosinci 2015 se zúčastnilo 12 ateliérů z pěti evropských zemí. Na konci srpna 2016 odborná porota doporučila developerovi spolupráci se třemi architektonickými ateliéry – Bogle architects (UK), Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti (AT+CZ) a majo architekti (CZ).

Hlavním vítězem, pověřeným kompletním zpracováním masterplánu celé lokality a zároveň architektem přibližně 60% jednotek, se stali Bogle architects se svým konceptem„ smyčky“. Další dvě studia se budou podílet na realizaci vybraných domů takto: Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti budou navrhovat přibližně 35% rodinných domů, majo architekti budou realizovat dvě výjimečné vily s názvem BUMERANG.

„Jsme rádi, že z workshopu vyšlo tolik kvalitních a zajímavých řešení. Spolupráce více architektonických studií je v České republice neobvyklá, ale již nyní vidíme, že nám do projektu přináší různorodost a pestrost“, uzavírá Petr Pujman.

Projekt TOP REZIDENCE POMEZÍ nabídne v obou etapách celkem 140 bytových jednotek a 44 rodinných domů. Zahájení prodeje 1. etapy je naplánováno na březen 2017. Celkové investiční náklady projektu budou cca 1,5 mld. Kč.

S výsledky mezinárodního architektonického workshopu TOP REZIDENCE POMEZÍ a prezentací vítězného urbanistického řešení území Pomezí, Praha 5 – Košíře, se může veřejnost seznámit v prostorách Malé výstavní síně Úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 15. Výstava byla za zahájena za účasti zástupců MČ Praha 5 v čele se starostou MUDr. Radkem Klímou, zástupců KKCG Real Estate Petra Pujmana, Patrika Skály a Otty Kovala, dále architektů vítězných návrhů a dotčené veřejnosti a potrvá do 31.1. 2017.

Tisková zpráva: KKCG Real Estate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *