EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

20. 02. 2020

Třetí v Praze. Star Group loni prodal v metropoli 57 bytů, zabodoval také s rodinnými domy

 

V Praze je dál hlad po vlastním bydlení, loni meziročně stoupl počet prodaných bytových jednotek o 15 procent. Developeři našli kupce pro téměř tisícovku bytů (989), přičemž 57 z nich patřilo Star Groupu. V české metropoli byly jen dvě developerské společnosti úspěšnější, renomovaná izraelská firma přitom dala nemovitosti na trh až v průběhu léta. Ještě nerozestavěné. 


Star Group opět slavil u zákazníků úspěch se svým rozsáhlým bytovým komplexem Nové Chabry v Praze 8, kde v minulosti vystavěl téměř čtyři sta bytů.
Etapy F a G, které čítají přes 200 bytů, měl developer připravené už dlouho, ale na roky se protáhlo čekání na potřebná povolení. „Po několika letech se nám podařilo získat stavební povolení pro etapy F a G projektu Nové Chabry. Dohromady zahrnují přes 200 bytových jednotek v krásném prostředí s kompletní občanskou vybaveností, kterou jsme realizovali již dříve a budeme nadále rozvíjet,“ přiblížil Tal Grozner, šéf české pobočky Star Groupu.
Na základní kámen Tal Grozner poklepal v listopadu, byty mají být hotové v roce 2021.
To, že Star Group bude patřit k nejúspěšnějším developerům v Praze za minulý rok, naznačily už předprodeje. „Předprodeje byly naplněny téměř okamžitě, z většiny kupovali naši klienti z předešlých etap, kterým se změnila situace, a po několika letech se potřebovali přesunout do většího bytu nebo chtěli jen investovat volné finanční prostředky,“ přiblížil Tal Grozner.
Star Group se loni pustil v Dolních Chabrech také do dalšího projektu, na podzim rozestavěl 10 z plánovaných 12 rodinných domů. Také komorní projekt pod názvem Nové Chabry vily se setkal s velkým zájmem zákazníků.
Rychle se prodalo sedm z deseti dostupných nemovitostí. Rodinné domy jsou velkorysé, o dispozicích 4+kk a 5+kk. Další dva plánuje developer uvést na trh na konci února.
 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

V Praze si za průměrný roční plat „koupíte“ jen 3 m2 bytu. Jak se k tomu před volbami staví politické strany?

Foto: Shutterstock Přesně za měsíc nás čekají sněmovní volby. Lze očekávat, že téma prohlubující se nedostupnosti bydlení bude jedním z klíčových. Skutečnost, jak se situace v oblasti bydlení zhoršuje, je naprosto zřejmá z následujícího příkladu. Proto nás zajímaly plány jednotlivých politických stran, které by měly dostupnost bydlení zlepšit. Ceny nemovitostí totiž stále rostou a zřejmě porostou i […]

Text: Milan Vodička

09. 09. 2021

Jak zajistit dostupné bydlení podle akademiků?

Foto: Shutterstock Těžkého údělu těch, kteří vstupují na trh s bydlením, si nelze nevšimnout. Finanční nedostupnost bydlení se dotýká stále více lidí. Byty jsou stále více dražší, a i absolventi vysokých škol mají problém se svými příjmy na bydlení dosáhnout. A když banka hypotéku na smluvenou částku neposkytne, protože odhadní cena bytu je o půl milionu […]

Text: Milan Vodička

17. 08. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.