Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Trh s dražbami nemovitostí se mění, byty a domy kupují hlavně koncoví uživatelé

18.08.2016 03:08 Tisková zpráva:

„Trh s dražbami nemovitostí prošel zajímavým vývojem. Dříve byli koncoví uživatelé trochu nedůvěřiví, ale i s příchodem elektronických dražeb a možností dražit z počítače, tabletu či telefonu objevují stále častěji výhody dražeb, jakými jsou rychlost, bezpečnost a atraktivní cena. Před lety dominovaly realitní kanceláře a další podobné subjekty, dnes odhaduji, že 70 procent nemovitostí vydraží koncoví uživatelé a jen 30 procent obchodníci. Důvodem je i fakt, že pro koncové uživatele je to zásadní životní investice a mohou si dovolit přeplatit obchodníky, kteří mají pevně stanovenou hranici, přes kterou nemohou jít, aby na následném prodeji vydělali,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice.

Pro koncové uživatele jsou nejatraktivnější hlavně dražby bytů, kde si snáze určí, jakou cenu pro ně nemovitost má a mohou jednoduše porovnat situaci s okolními byty, jejichž parametry jsou podobné. U rodinných domů je cenotvorba přeci jen trochu složitější, takže i zájem je trochu nižší.

Ale kromě zmapování nemovitosti by si prodávající i kupující měli prověřit i dražební společnost. „Důvěra uživatelů v dražební společnost je klíčová a při koupi i prodeji je potřeba si dražební společnost důkladně prověřit. Když jde o vaše auto, také asi nebudete obchodovat s podezřelým obchodníkem někde v opuštěné garáži za městem. Je potřeba si uvědomit, že koupě nemovitosti je největší investice v našem životě a podle toho k tomu přistupovat,“ dodává Radim Hasman ze společnosti Eurodražby.cz.

Výhodou dražeb je rychlost celého procesu, více než polovina dražeb je zrealizována do 60 dnů od zveřejnění. Vše je navíc transparentní a díky elektronickým dražbám se minimalizovala i možnost, že by se někdo mohl domluvit na postupu. S pomyslným klepnutím dražebního kladívka také zanikají téměř všechny předchozí závazky spojené s nemovitostí, tudíž žádné nečekané dluhy nebo překvapení, jako se může stát například při koupi přes realitní kanceláře.

Tisková zpráva: Eurodražby.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *