EUR 23.680

USD 22.037

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.680

USD 22.037

18. 08. 2016

0 komentářů

Trh s dražbami nemovitostí se mění, byty a domy kupují hlavně koncoví uživatelé

 


 

„Trh s dražbami nemovitostí prošel zajímavým vývojem. Dříve byli koncoví uživatelé trochu nedůvěřiví, ale i s příchodem elektronických dražeb a možností dražit z počítače, tabletu či telefonu objevují stále častěji výhody dražeb, jakými jsou rychlost, bezpečnost a atraktivní cena. Před lety dominovaly realitní kanceláře a další podobné subjekty, dnes odhaduji, že 70 procent nemovitostí vydraží koncoví uživatelé a jen 30 procent obchodníci. Důvodem je i fakt, že pro koncové uživatele je to zásadní životní investice a mohou si dovolit přeplatit obchodníky, kteří mají pevně stanovenou hranici, přes kterou nemohou jít, aby na následném prodeji vydělali,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice.

Pro koncové uživatele jsou nejatraktivnější hlavně dražby bytů, kde si snáze určí, jakou cenu pro ně nemovitost má a mohou jednoduše porovnat situaci s okolními byty, jejichž parametry jsou podobné. U rodinných domů je cenotvorba přeci jen trochu složitější, takže i zájem je trochu nižší.

Ale kromě zmapování nemovitosti by si prodávající i kupující měli prověřit i dražební společnost. „Důvěra uživatelů v dražební společnost je klíčová a při koupi i prodeji je potřeba si dražební společnost důkladně prověřit. Když jde o vaše auto, také asi nebudete obchodovat s podezřelým obchodníkem někde v opuštěné garáži za městem. Je potřeba si uvědomit, že koupě nemovitosti je největší investice v našem životě a podle toho k tomu přistupovat,“ dodává Radim Hasman ze společnosti Eurodražby.cz.

Výhodou dražeb je rychlost celého procesu, více než polovina dražeb je zrealizována do 60 dnů od zveřejnění. Vše je navíc transparentní a díky elektronickým dražbám se minimalizovala i možnost, že by se někdo mohl domluvit na postupu. S pomyslným klepnutím dražebního kladívka také zanikají téměř všechny předchozí závazky spojené s nemovitostí, tudíž žádné nečekané dluhy nebo překvapení, jako se může stát například při koupi přes realitní kanceláře.

Tisková zpráva: Eurodražby.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023

Budoucí vývoj cen nájmů v Praze

V loňském roce trh zaznamenal poměrně prudký vývoj cen nájmů. Díky hned několika vlivům najednou – vysoké míře inflace (18,1 %), válce na Ukrajině a s ní spojeným odchodem mnoha Ukrajinců do ČR a nakonec dlouholeté stagnaci nájmů – došlo k meziročnímu nárůstu o téměř 20 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *