EUR 25.375

USD 23.385

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.375

USD 23.385

06. 11. 2023

0 komentářů

UBM zkolaudovala další bytové domy v projektu Arcus City

 

UBM Development Czechia dokončila další dva bytové domy v rezidenčním komplexu Arcus City. Budovy E a F zahrnují 50 bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk. Všechny jsou prodány a brzy budou předány novým majitelům. Developer v současné době pokračuje s výstavbou druhé etapy (objekty G, H, I) a unikátního projektu Timber Praha, který představuje první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii hlavního města. Prodej projektu Arcus City zajišťuje exkluzivně realitní kancelář Lexxus Norton.

Loading 

„O byty v našem největším rezidenčním projektu v Praze evidujeme velký zájem. První etapu Arcus City jsme vyprodali ještě před kolaudací, což v současné době představuje velký úspěch,“ říká Alice Slámová, marketingová a obchodní ředitelka společnosti UBM Development Czechia, a dodává: „V našem úsilí nepolevujeme. Díky realizaci druhé etapy a nedávno zahájeného projektu moderních bytových dřevostaveb Timber Praha můžeme zájemcům o bydlení v této lokalitě nabídnout další jednotky o dispozicích 1+kk až 4+kk ve vysokém standardu a s krásným výhledem do okolí.“

Práce jdou rychle vpřed také u bytových domů ze dřeva

UBM v centrální části Arcus City staví druhou etapu s budovami G, H, I, která zahrnuje 63 bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk o velikostech od 38,9 m2 do 101 m2. Nedávno byla dovršena její hrubá stavba. Vzniká zde rovněž malé náměstí s relaxační zónou a obchody. Dokončení je plánováno na 4. čtvrtletí 2024.

Po vzoru své rakouské mateřské společnosti, která má za cíl stát se největším developerem dřevostaveb v Evropě, UBM Development Czechia realizuje v rámci Arcus City také projekt Timber Praha, první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii Prahy. Ke každé ze 62 jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikosti od 39 m2 do 110 m2, stejně jako v celém projektu Arcus City, je k dispozici vlastní sklep, parkovací stání v podzemních garážích a balkón, terasa nebo předzahrádka. „V projektu si klademe za cíl poskytnout budoucím vlastníkům kvalitní, energeticky úsporné bydlení a současně realizovat výstavbu ekologickým způsobem. Výhodou staveb ze dřeva je mimo jiné vázání uhlíku, a tím snižování oxidu uhličitého a uhlíkové stopy. Timber Praha je bydlení s dobrou energií, protože dřevo má jakožto přírodní materiál pozitivní vliv na lidskou psychiku. Zájemcům o koupi umožňujeme přístup na stavbu a prohlídku bytů, aby se přesvědčili o kvalitě a jedinečnosti bydlení v dřevostavbě. Domy jsou vybaveny energeticky úspornými technologiemi jako např. tepelnými čerpadly, fotovoltaickými panely, geotermálními vrty, venkovními žaluziemi na oknech, podlahovým topením, které nejen topí, ale i chladí, a systémy smart home,“ popisuje Alice Slámová. Projekt postaví UBM v duchu svého strategického motta „green, smart and more“ na úrovni ekologické certifikace BREEAM Excellent a s energetickým průkazem v nejúspornější kategorii A. Dokončení výstavby je plánováno na 4. čtvrtletí 2024.

Příjemná lokalita obklopená zelení

Rezidenční komplex Arcus City vyrůstá na pomezí pražských čtvrtí Stodůlky a Řeporyje a stane se novým domovem pro 270 rodin. Obchodní jednotky vznikající v přízemí budov GHI jsou prodány a nabídnou širokému okolí obchody s potravinami a služby. Celý areál bude dokončen v roce 2025.

Budoucí rezidenti ocení bezprostřední blízkost přírody, veškerou občanskou vybavenost a dobrou dopravní dostupnost. V blízkosti se nacházejí školy, školky, restaurace, pošta, supermarkety a další obchody. V Arcus City vznikne autobusová zastávka spojující areál se stanicemi metra B – Stodůlky a Luka, což obyvatelům zajistí rychlé spojení do centra Prahy (cca 20 min). Na procházky lze vyrazit do nedalekého Prokopského a Dalejského údolí nebo do bioparku Řepora.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Starší byt nyní koupíte o desetinu dráž než loni

Na trhu s nemovitostmi panuje výrazný růstový trend, minimálně to platí pro starší byty. Zkoumaná města zaznamenala meziročně růst od čtyř procent v Ústí nad Labem do 16 procent v Ostravě. Kvartální srovnání trend potvrdilo a ukázalo dokonce jeho akceleraci. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024

Prodej nových bytů v Praze ožívá

Trh s novými byty v Praze pokračuje v růstu, developeři za druhé letošní čtvrtletí prodali 1500 bytů. To je o polovinu více než ve stejném období loňského roku. Zároveň jde z hlediska prodejů o nejsilnější druhé čtvrtletí za posledních sedm let s výjimkou rekordního druhého čtvrtletí 2021. Cena nabízených bytů začala stagnovat. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol, která trh […]

Text: redakce hypoindex.cz

17. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *