EUR 24.625

USD 24.495

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.625

USD 24.495

18. 11. 2021

0 komentářů

UlovDomov.cz inovoval webové platformy, navýšil tržby a má nového CEO

 

Realitní trh má za sebou období plné turbulencí, nejistot a zvratů, přesto společnost UlovDomov.cz  navýšila za loňský rok meziročně tržby téměř o 40 %. Letos firma inovovala webové platformy svých klíčových projektů, dále upevnila svou pozici digitálního leadera v oblasti nájemního bydlení a očekává opětovný růst tržeb. Další rozvoj firmy bude mít na starosti nový CEO, Martina Březinu nahrazuje dosavadní finanční ředitel Michal Hrbatý. 

Koronavirová krize sice přibrzdila ekonomiku, zato výrazně urychlila rozvoj digitálních služeb. Mnohé se vyznačují tím, že jsou bezkontaktní, časově úsporné a uživatelsky přívětivé. Do online prostředí se totiž přesouvají i klienti ze starší generace. Společnost UlovDomov.cz proto investovala do vývoje a redesignu inzertního portálu ulovdomov.cz a webové platformy idealninajemce.cz. „Web služby Ideální nájemce nastavuje nové vizuální směřování brandu a je výrazně komfortnější především pro uživatele na mobilních zařízeních. Na tyto změny bude navazovat i vylepšení online zóny pro klienty,” vysvětluje Michal Hrbatý, nový CEO společnosti UlovDomov.cz, které dlouhodobě věří i investiční skupina Miton, jejíž portfolio se zaměřuje právě na inovativní digitální B2C firmy.

Pandemie zásadně ovlivnila dynamiku nabídky a poptávky a z pronajímání se tak v posledním roce stala náročná disciplína. Vidět je to především na pražském nájemním trhu, kam v posledním roce a půl proudily stovky až tisíce bytů původně provozovaných v režimu krátkodobých pronájmů. To zapůsobilo i na ceny nájmů, které se z propadu vzpamatovávají doteď. „Ceny nájemního bydlení se odrazily ode dna a pozvolna rostou, vždy ale záleží například na lokalitě a stavu bytu. U většiny kategorií jsme však stále pod hranicí cen z doby před koronou, což vnímám jako významnější srovnání a indikátor prostoru pro další růst,“ uvedl Michal Hrbatý za společnost, která majitelům nabízí kompletní správu dlouhodobých pronájmů a prostřednictvím služby Ideální nájemce pečuje o více než 1 500 bytů v hodnotě přesahující 7 miliard korun.

Ukázaly se také slabiny krátkodobých pronájmů. Covidová krize a s ní spojené lockdowny, útlum turismu, odliv expatů, ale například i nižší míra služebních cest a růst práce z domu vedly k tomu, že mnoho majitelů byty buď prodalo, nebo je nabídlo k dlouhodobému pronájmu. „Krátkodobé pronájmy obecně zažívají bouřlivé období – nejdříve zásadní výpadek způsobený pandemií koronaviru, potom nedávné rozhodnutí pražského městského soudu o danění příjmu z krátkodobých pronájmů. V souvislosti s Airbnb už také začaly padat první pokuty,“ dodal Hrbatý. Pro služby v oblasti krátkodobých pronájmů je to další citelná rána, která má potenciál výrazně omezit jejich atraktivitu.

Ačkoliv se situace začala zjara letošního roku pomalu měnit, poptávka po nájemním bydlení byla znatelně menší než před pandemií. Nájemní trh znovu rozhýbal až návrat vysokoškoláků, kterým na podzim začala prezenční výuka. V Praze vychází dle posledních dat společnosti UlovDomov.cz nájem bytu dispozice 2+kk v průměru na 14 900 korun, což je až o šest procent více než ve druhém čtvrtletí. Mírné zdražování nájemného je patrné také v Brně. „Tento sezónní nárůst je výrazně podpořen návratem studentů do univerzitních měst a může tedy zkreslovat celkový trend, který je, a nejspíš i bude, spíše pozvolný,upřesňuje Hrbatý.

REKLAMA

Michal Hrbatý v čele firmy nahradil Martina Březinu, jednoho ze spoluzakladatelů, který své úspěchy ve vedení společnosti zpečetil loňským oceněním v prestižním žebříčku Deloitte Technology Fast 50, kde se společnost UlovDomov.cz umístila jako 3. nejrychleji rostoucí technologická firma ve střední Evropě. Březina dál zůstává jedním ze společníků.

Michal Hrbatý přišel do UlovDomov.cz z nadnárodní poradenské společnosti Deloitte, kde měl na starosti desítky auditních a poradenských projektů pro tuzemské i globální klienty. Díky svému předchozímu působení a zkušenostem z mnoha odvětví přináší Michal do firmy cenné know-how pro další další růst a rozvoj klíčových projektů.

„Trend nájemního bydlení je na vzestupu. Mým cílem je proto upevnění pozice UlovDomov.cz jakožto jedničky na českém trhu nájemního bydlení. Chceme i nadále posilovat pozici proptech leadera a posouvat trh pronájmů směrem k technologické budoucnosti,” uzavírá Hrbatý s tím, že jednou z hlavních výzev je také růst firmy prostřednictvím B2B spoluprací.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022

Ceny nových bytů se dostaly na vrchol, klesat ale nebudou

Růst cen nových bytů v Praze se ve druhém čtvrtletí zastavil. Nové byty se v průměru prodávaly za 145 783 korun za metr čtvereční. Levnějších bytů se přesto zřejmě v dohledné době nedočkáme.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

28. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.